مردم فرانسه با شعار «ورود ترامپ ممنوع» به استقبال رئیس جمهوری آمریکا رفتند
 

سرویس خارجی: هزاران تن از مردم پاریس در اعتراض به ورود دونالد ترامپ به فرانسه به خیابان ها آمده و اقدام به تشکیل منطقه ورود ترامپ ممنوع در این شهر کردند.
در همین رابطه،رئیس جمهوری فرانسه در حالی از ترامپ برای سفر به پاریس دعوت کرد که رئیس جمهوری آمریکا در زمان برگزاری انتخابات آمریکا صراحتا از«مارین لوپن» رقیب راستگرای مکرون حمایت کرده بود. ترامپ نیزکه در کشورش به خاطر ارتباطات با روسیه، خروج از توافقنامه آب‌وهوایی پاریس و موضع تجاری مورد انتقاد قرار گرفته است، با هدف دستیابی به زمینه تفاهم مشترک با همتای فرانسوی خود وارد پاریس شد. از سوی دیگر،صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه در یک نشست مشترک کابینه در کاخ الیزه حضور یافتند که هدفش تاکید بر همکاری میان دو کشور درباره اتحادیه اروپا بود.
*انگلیس
دولت انگلیس لایحه جنجالی «لغو بزرگ» را که بر اساس آن «برتری قوانین اروپایی» در انگلیس به پایان می‌رسد، به پارلمان ارائه کرد. «دیوید دیویس» وزیر برگزیت اعلام کرد: برای کسب نظر مساعد نمایندگان پارلمان آماده همکاری است. بااین‌حال برخی نمایندگان پارلمان نسبت به جزئیات این لایحه ابراز ناخرسندی کرده‌اند.
از طرفی، روزنامه انگلیسی دیلی میل نوشت:گروه تروریستی داعش از هوادارانش در اروپا خواست تا در این منطقه اقدامات تروریستی مانند منفجر کردن خط لوله نفت و خارج کردن قطار از ریل صورت دهند.

نسخه مناسب چاپ