آذربایجان شرقی درجذب سرمایه گذار خارجی دوم شد
تبریز – خبرنگار اطلاعات : آذربایجان شرقی پارسال در جذب سرمایه گذار خارجی رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی افزود: امسال جذب۱۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سطح کشور تعریف شده که سهمیه آذربایجان شرقی ۹۴۰ میلیون دلار است.
رضا حسینی که در دیدار مدیران امور مالیاتی با استاندارآذربایجان شرقی سخن می گفت، تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی هایی که در حوزه های زیرساخت‌ها ‌انجام شده است امسال می توانیم بیش از مبلغ تعیین شده سرمایه گذار خارجی در استان جذب کنیم .
وی با اشاره به فعالیت ۳۶ سرمایه گذار خارجی در منطقه آزاد ارس ، اعلام کرد :درهفته اخیرنیز ۸میلیون ریال جواز سرمایه گذاری که ۹۵ درصد آن تحقق یافته در سازمان سرمایه گذاری صادر شد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی افزود : سیاست دولت سوق دادن درآمدهای کشور به سمت درآمدهای غیر نفتی، رونق فضای کسب و کار و رونق تولید است و ما نیز در این راستا حرکت می‌کنیم.
وی گفت : اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی سعی دارد در کنار سیستم مالیاتی ، درآمدها و هزینه های استان را به نحو مطلوب نظارت و شفاف سازی کند.
او اعلام کرد: مجموع درآمدهای محقق شده پارسال استان اعم از مالیاتی و غیر مالیاتی، ملی، خاص و اختصاصی ۴۲۰۰ میلیارد تومان وهزینه ها اعم از حقوق تمامی دستگاه های اجرایی و حوزه عمرانی ۶۳۰ میلیارد تومان بود که حدود ۱۸۶ میلیارد تومان آن اسناد خزانه بوده است.
حسینی همچنین گفت : در چند روز اخیر ۵۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه ابلاغ شده است که با همکاری سازمان برنامه و بودجه به دنبال جذب آن هستیم.

نسخه مناسب چاپ