دریاچه ارومیه با تکمیل پروژه زاب احیاء می شود
بناب – خبرنگار اطلاعات: همایش احیای دریاچه ارومیه بامحوریت نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه در بناب برگزار شد.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در این همایش با تاکید بر این که دریاچه ارومیه را نمی شود با پول و برگزاری همایش های متعدد احیاء کرد، افزود: اگر می خواهیم دریاچه ارومیه را احیاء کنیم باید نسبت به تکمیل پروژه زاب اقدام کنیم.
ضیاءالله اعزازی با اشاره به اقدام های موثر دولت در زمینه احیای دریاچه ارومیه ، از رئیس جمهور ی خواهان تکمیل پروژه انتقال آب از زاب شد.نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اگر الگوی مصرف اصلاح شود، قطعاً خیلی از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.اعزازی یکی از دلایل اصلی خشکسالی دریاچه ارومیه را رعایت نکردن الگوی مصرف دانست وتاکید کرد : دولت باید در فکر این باشد که در خانه ها و محل کار آب آشامیدنی از دیگر مصارف آب جداشود .
وی با اشاره به مشکل آب آشامیدنی در تمامی روستاهای بناب، یاد آورشد :
اصلاح الگوی مصرف نباید صرفاً در بنرهای تبلیغاتی خلاصه شود.او همچنین با انتقاد از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: انتقال آب به دشت بناب با کندی پیش می رود و تا زمانی که آب مورد نیاز را به منطقه انتقال ندهیم سفره های زیرزمینی تقویت نخواهند شد.
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی افزود: نباید به بهانه احیای دریاچه ارومیه سهم آب بناب از این محل قطع شود و نمی توان به بهانه احیای دریاچه ارومیه کل کشاورزی شهرستان را تعطیل کرد.

نسخه مناسب چاپ