آغاز اجرای اپرای عروسکی خیام
 

اپرای عروسکی خیام از دیروز ۲۵ تیرماه به نویسندگی ، طراحی و کارگردانی بهروز غریب پور سرپرست گروه تئاتر عروسکی آران در تالار فردوسی به روی صحنه رفت.
به گزارش رسانه گروه اپرای عروسکی آران ، اپرای عروسکی خیام به عنوان هشتمین اثر از مکتب تئاتر عروسکی آران ۲۵ تیرماه به نویسندگی ، طراحی و کارگردانی بهروز غریب پور در تالار فردوسی و با صدای محمد معتمدی در نقش خیام به روی صحنه رفت.
لازم به ذکر است ، در این اپرا گوشه‌هایی از زندگی خیام و افکار او و همچنین تاثیری که روی مردم ایران و حتی جهان داشت‌، دیده خواهد شد ،‌ خیام با رباعیاتش در جهان سفر کرده و به همین دلیل در این کار موسیقی جایگاه ویژه‌ی خود را دارد و خاص و غنی ساخته خواهد داشت و امیر بهزاد که در اپرای «سعدی» و پیش از آن اپرای «لیلی و مجنون» به عنوان آهنگساز همکاری داشت ، در این پروژه هم سومین همکاری را با گروه آران به عنوان آهنگساز اپرای «خیام» دارد .
در این اپرا اشعاری از خیام به زبان های انگلیسی ، فرانسوی، آلمانی و کردی خوانده می شود.
گفتنی است امیر بهزاد آهنگساز ، فرنوش بهزاد به عنوان رهبر ارکستر ،‌علی پاکدست، مریم اقبالی، علی ابوالخیریان، قاسم رحمتیدستیاران اپرای خیام هستند.
علاقه‌مندان به تماشای اپرای عروسکی خیام، می‌توانند هر شب ساعت ۱۹ به تالار فردوسی بنیاد رودکی مراجعه کرده و همچنین برای رزرو و تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

نسخه مناسب چاپ