ورزشگاه آزادی و دیزین در فهرست خصوصی‌سازی قرار دارند
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور گفت: ۵۶۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی سال گذشته ما بود که ۵۰ درصد آن محقق شد و ۵۰ درصد دیگر در قالب اوراق به شرکت اختصاص داده شد.
به گزارش ایسنا، نشست خبری مصطفی مدبر، رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دیروز در ورزشگاه یکصدهزار نفری ورزشگاه آزادی برگزار شد.
وی در ابتدای این نشست خبری با اشاره به بودجه سال گذشته این شرکت گفت: ۵۶۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی سال گذشته ما بود که ۵۰ درصد آن محقق شد و ۵۰ درصد دیگر در قالب اوراق به شرکت اختصاص داده شد. با این ارقام مطالبات پیمانکاران را پرداخت کردیم و عمده آنها را به صفر رساندیم.
وی تصریح کرد: امسال بودجه ما ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است، که دلیل آن اتمام شدن پروژه‌های بزرگ ناتمام در سال گذشته است. بدهی خاصی هم نداریم و اگر تخصیص‌های خوبی تا پایان سال صورت بگیرد ۴۰ پروژه را در سال جاری افتتاح خواهیم کرد که اکثر این پروژه‌ها در تهران است. برآورد ما برای بازسازی ورزشگاه آزادی ۱۶۰ میلیاردتومان است. اگر این رقم طی ۲ سال پرداخت شود ورزشگاه آزادی بازسازی می‌شود. همچنین یکی دیگر از اولویت‌های ما در امسال افتتاح سالن‌های سرپوشیده در استان‌های مختلف است که شهرستان‌ها و استان‌ها به آن نیاز دارند.
وی با اشاره به موضوع بلیط ‌فروشی در ورزشگاه‌ آزادی گفت: بلیط‌فروشی مسابقات داخلی، خارجی و بین‌المللی همیشه دغدغه دوستان ما بوده و همیشه در این مورد مشکلاتی نیز وجود داشته است، اما نهایتا طی جلساتی با فدراسیون، سازمان لیگ و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به این جمع‌بندی رسیدیم که مسئولیت بلیط‌فروشی بر عهده شرکت توسعه قرار بگیرد. در خصوص بلیط‌فروشی عواید بلیط‌فروشی براساس آیین‌نامه‌های موجود تقسیم خواهد شد، در واقع این تفاهمنامه موضوع بلیط‌فروشی را به شرکت توسعه واگذار می‌کند و ما برای این کار با یک برنامه‌ریزی دقیق و خرد جمعی گام برخواهیم داشت تا مشکل بلیط‌فروشی برای همیشه حل شود.
رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به پرسشی مبنی بر حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: در مورد حضور بانوان به صورت کلی صحبت می‌کنم چه در خصوص حضور آنها در بحث سالن ۱۲ هزار نفری در ورزشگاه یکصدهزار نفری یا سایر اماکن دیگر شرکت توسعه به لحاظ سخت‌افزاری هیچ مشکلی وجود ندارد و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی می‌تواند تمهیداتی را در نظر بگیرد که بانوان بتوانند در مسابقات مختلف حضور پیدا کنند. رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات بزرگ شرکت توسعه در حال حاضر قرار گرفتن مجموعه‌های زیر نظر آن در سازمان خصوصی‌سازی است، البته این همیشه بوده است و سازمان خصوصی‌سازی همواره تعدادی از مجموعه‌های ما را به صورت اتوماتیک از لیست خصوصی‌سازی خارج می‌کرد، نمونه آن ورزشگاه‌ آزادی است، اما امسال تمام مجموعه‌های ما را از جمله پیست‌های اسکی و ورزشگاه آزادی در لیست فروش قرار گرفته و وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد دست ما بسته می‌شود.

نسخه مناسب چاپ