فرجی: هدف اصلی کاراته المپیک ۲۰۲۰ است
 

رئیس فدراسیون کاراته با تاکید بر اینکه در پسِ موفقیت نمایندگان این رشته در رقابت های قهرمانی آسیا یک خرد جمعی حاکم بود، گفت که هدف اصلی ما المپیک ۲۰۲۰ است.
محمدصادق فرجی در پی قهرمانی مقتدرانه کاراته کا های ایران در آسیا در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه برنامه ریزی دقیق، تلاش بی وقفه مربیان و اعضای تیم های ملی در سایه وفاق و همدلی اهالی کاراته به ثبت نتیجه ای تاریخی در مسابقات قهرمانی آسیا شد، در مورد برنامه و هدف کاراته برای حضور در رویدادهای پیش رو توضیح داد.‌وی ادامه داد: کسب ۴۲ مدال که نزدیک به نیمی از آن طلا بود، بیانگر قدرت کاراته ایران در قاره کهن است و همین موضوع سبب تحسین کارشناسان و مسئولان فدراسیون های مختلف شده بود. برای من به عنوان رئیس فدراسیون هم جای غرور و افتخار بود که از کم سن و سال ترین عضو تیم تا با تجربه ترها برای موفقیت و کسب افتخار تلاش کردند.
رئیس فدراسیون کاراته به مشکلات مالی هم اشاره کرد و گفت: در این مدت به جای طرح مشکلاتی از این دست به دنبال برنامه ریزی و کار و تلاش بودیم و موفق شدیم در مجموع ۱۲۰ نفر در چهار رده سنی را به رقابتهای قهرمانی آسیا اعزام کنیم.
رئیس فدراسیون کاراته افزود: در المپیک ۲۰۲۰ ،کاراته ۸ فرصت کسب مدال دارد که در صورت فراهم شدن امکانات زیرساختی و حمایت‌های مالی برای تدارک و آماده‌سازی تیم های ملی می توانیم به عنوان بهترین رشته ورزشی، عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم.
وی در پایان گفت: جام جهانی لهستان و رقابتهای نوجوانان و جهان در اسپانیا مهمترین برنامه پیش روی فدراسیون است. پس از بازگشت تیم‌ها از قزاقستان در جلسه ای با کادر فنی تیم ها در این خصوص برنامه ریزی شده و کار را آغاز می‌کنیم.
شانزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا که با حضور ۶۶۰ کاراته‌کا از ۲۷ کشور پنجشنبه ۲۲ تیر به میزبانی قزاقستان در سالن«دولت» شهر آستانه آغاز شده بود، عصر یکشنبه با قهرمانی مطلق کشورمان به پایان رسید. این دوره از مسابقات در رده های سنی نوجوانان، جوانان، زیر۲۱ سال و بزرگسالان برگزار شد که تیم کشورمان نه تنها در هر رده به صورت جداگانه عنوان قهرمانی را کسب کرد، در مجموع هر چهار رده و در دو بخش بانوان و آقایان عنوان قهرمانی را هم کسب کرد.

نسخه مناسب چاپ