اجرای نظام مراقبت اجتماعی از دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از اجرای «طرح نماد» (نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان) در سال تحصیلی جدید در سراسرکشور خبرداد .
به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی در گردهمایی روسای ادارات مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی استان‌های سراسر کشور با بیان اینکه «طرح نماد» درسال تحصیلی۹۶-۹۵ بصورت پایلوت در شش استان کشور اجرا شد، اظهارداشت: این طرح باتوجه به موفقیتش، درسال تحصیلی جدید درتمامی استان های کشور اجرا می شود.وی با اشاره به اینکه در مدارس بایستی درکنار مسائل آموزشی وپرورشی، نشاط، شادابی ومهارت اجتماعی هم به دانش آموزان آموخته شود، اذعان کرد: برای موفقیت در برنامه‌ها، هماهنگی بین جامعه، خانواده ومدارس در امر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ضروری است.
حمیدی با تاکید بر اینکه یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که منجر به تغییر رفتار شود، افزود: تغییر در دانش دانش آموزان منجر به تغییر نگرش، تغییر در رفتار فردی وجمعی آنها ‌می‌شود.
وی با تاکید براینکه وظیفه ما پیشگیری است، افزود: در این راستا طرح‌های «نماد»، «پیشگیری»، « المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای»، «سفیران سلامت» و…. درمدارس سراسرکشور اجرا می شود.

نسخه مناسب چاپ