مدیرکل سیاسی وزارت کشور:
پاسخ به مطالبات مردم و عمل به وعده‌ها از برنامه‌های اصلی دولت است
 

گرگان ـ خبرنگار اطلاعات: پاسخ به مطالبات مردم و عمل به وعده‌ها یکی از برنامه‌های اصلی دولت در ۴ سال پیش رو است.
محمد امین رضازاده مدیر کل سیاسی وزارت کشورکه در همایش منطقه‌ای استانداری‌های گلستان، مازندران و سمنان در گرگان سخن می‌گفت، با اشاره به حاشیه آفرینی‌های فراوان موسسات مالی در کشور، افزود: ورشکستگی این موسسات و مطالبات مردم از آنها، میراث به جا مانده از دولت قبل است که دولت تاکنون با سیاست‌های اقتصادی اقدام‌های موثری برای تامین مطالبات مردم انجام داده و بسیاری از این مشکلات را برطرف کرده است.
او با تاکید بر لزوم تامین امنیت سرمایه گذاری در کشور،گفت: تقویت امنیت سرمایه گذاری در کشور، یکی از راهکارها برای رفع مشکلات متعدد جامعه مانند بیکاری، تولید و اشتغال است. آیت الله
نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز در این همایش گفت: هر گامی در زمینه اشتغال و تولید کشور برداشته شود، موجب رضایت خداوند است. در ادامه حسن صادقلو استاندار گلستان گفت: در دولت تدبیر و امید دراستان گلستان ۸۳۰۳ پروژه با ۳۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی و ۵۰۰۰میلیارد تومان اعتبار بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است. وی افزود:پار سال ضمن رفع مشکل ۲۰۰ واحد صنعتی استان،تلاش شد با تشکیل کمیته‌ای نظارت لازم بر واحدهای تولیدی دریافت کننده تسهیلات انجام گیرد. اوبا اشاره به رشد۳۰ شاخص اصلی در دولت، افزود: صادرات استان گلستان ۳۷ درصد رشد داشته و تا دهه فجر پارسال ۵۶ هزار شغل در استان ایجاد شده و ۵۱ واحد تولیدی با سرمایه گذاری بالای ۴ میلیارد تومان فعال شده‌اند.
صادقلو یادآور شد: ۹۸ درصد مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به استان گلستان اجرایی شده و مصوبات ویژه‌ای همچون منطقه آزاد اینچه برون ‌و طرح گردشگری آشوراده در حال عملیاتی شدن است.
ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران نیز اجرای طرح‌های عمرانی را یکی از برنامه‌های جدی دولت تدبیر و امید دراین استان اعلام کرد و گفت: آسیب جدی این بخش مهم و تاثیر گذار در مازندران، وجود طرح‌های نیمه تمام فراوان دولت گذشته است.
وی افزود: مازندران به دلیل برخورداری از آب و هوای مطلوب همواره از مقاصد گردشگری در کشور بوده و برابرآمار پارسال ۴۲ میلیون مسافر در استان اقامت شبانه داشتند که باید از این نعمت برای افزایش بیشتر درآمد‌ها و بهبود شرایط اقتصادی استفاده کنیم.
محمد رضا خباز استاندار سمنان نیزدر این همایش گفت: مشکل اصلی و بنیادین کشور که باید همه برنامه‌ریزی‌ها به سمت رفع آن باشد، بیکاری است. وی با اشاره به برنامه‌های جدی استان سمنان برای افزایش سرمایه‌گذاری‌های غیر‌دولتی گفت: در شرایطی که مجموع اعتبارات دولتی استان سمنان امسال به ۲۱۰ میلیارد تومان رسید، با برگزاری جلسات مستمر با سرمایه‌گذاران، چندین تفاهمنامه به ارزش ۷۰۰۰میلیارد تومان امضاشد که حتی اگر نیمی از این تفاهمنامه‌ها اجرایی شود، تاثیر فراوانی بر اقتصاد استان سمنان خواهد داشت.

نسخه مناسب چاپ