پاسخ‌ هوانیروز به تعرض‌کنندگان کشور، سرب داغ خواهد بود
 

سرویس سیاسی – اجتماعی: فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی‌ایران با بیان این‌ که این نیرو آمادگی کامل برای مقابله با گروه‌های معاند را دارد، خطاب به دشمنان کشور تاکید کرد: چنانچه به خاک ایران متعرض شوید، پاسخ رزمندگان اسلام همان سرب داغی خواهد بود که در دهان آنها ریخته خواهد شد.
به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ یوسفعلی قربانی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران‌، افزود: هوانیروز پس از پایان دفاع مقدس به ماموریت خود برای دفاع از کشور ادامه داد و شهدای زیادی را در برابر گروه‌های معاند تقدیم انقلاب کرد. هوانیروز در این سال‌ها در زمینه بومی‌سازی،‌ خودکفایی و قطعه‌سازی و استفاده از سامانه‌های دید در شب و دوربرد اقدامات موفق و ارزشمندی داشته است.
وی با اشاره به تلاش‌های هوانیروز در پیروزی انقلاب اسلامی، مقابله با گروهک‌های معاند در غرب کشور و همچنین نقش آفرینی در دفاع مقدس اظهار داشت: هوانیروز برای مقابله با قائله‌ ضد انقلاب در غرب کشور، بیش از ۶۰ هزار ساعت پرواز عملیاتی انجام داد و ۴۴ شهید تقدیم انقلاب کرد. هوانیروز همچنین در جنگ تحمیلی بیش از ۳۰۰ هزار ساعت پرواز عملیاتی داشت و ۲۵۶ شهید تقدیم کشور کرد.
قربانی افزود: در همه عملیات‌های دفاع مقدس، هوانیروز حضور موثر داشت که در عملیات والفجر ۸ بالگرد هوانیروز، هواپیمای عراقی را سرنگون کرد. هوانیروز همچنین در عملیات مرصاد که آخرین عملیات در دفاع مقدس است و فتح نهایی برای رزمندگان اسلام بود نقش محوری داشت که باید اینجا یادی از شهید صیادشیرازی داشته باشیم.
فرمانده هوانیروز با بیان این ‌که پس از قطعنامه ۵۹۸ رژیم صدام برای خلاصی از شر منافقین، آنها را راهی ایران کرد،‌ افزود: صدام با مسعود رجوی خائن سناریویی طراحی کرد که از سمت غرب به کشور ما حمله کنند، اما با پیش‌بینی بالگردهای هوانیروز و نیروی هوایی و سایر رزمندگان اسلام آنها در تنگه چهارزبر زمین‌گیر و تارومار شدند و حدود ۵۰۰۰ نفر از آنها کشته و یا زخمی‌شدند. این عملیات کمر منافقین را شکست که هوانیروز با ۵۶ بالگرد در این عملیات حضور یافت و ۴۲۵ ساعت پرواز عملیاتی داشت.

نسخه مناسب چاپ