انصا ری:ملت ایران گام بلندی به سمت بلوغ سیاسی برداشته است
معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت:ملت ایران با انتخاب احسن نشان داد که به سمت بلوغ سیاسی گامی‌بلند توام با حفظ روحیه انقلابی برداشته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در دیدار فرمانداران استان تهران با اشاره به این که ایران در سایه انسجام و هدایت‌های درست و بموقع رهبری و اقدامات درست دولت اجماع جهانی علیه ایران را به شکست کشانده است، اظهار داشت: حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب احسن آنها نشان داد که مردم در هر دور انتخابات نسبت به دور قبل گامی‌بلند به سمت توسعه یافتگی و بلوغ سیاسی بیشتر، توام با حفظ روحیه انقلابی و تعهد ملی بر می‌دارند و این جای بسی شکر به درگاه خدا و سپاس متواضعانه از تک تک مردم ایران دارد.
وی ادامه داد: ممتازبودن وضع رای آقای دکتر روحانی در تهران نسبت به کل کشور، صرفا به خاطر یک هفته تبلیغات انتخابات نبود، بلکه این نتیجه فرآیند مجموعه فعالیت‌هایی بود که در طول ۴ سال، دوستان در دولت یازدهم انجام دادند و بنده به سهم خودم از این زحمات تشکر می‌کنم.
با همه وجود باید از مردم ایران تشکر کنیم که نهایت بلوغ سیاسی و هوشمندی و در عین حال تعهد انقلابی خود را در این انتخابات به نمایش گذاشتند. در این انتخابات، نه تبلیغات دشمنان توانست آنها را از مشارکت منصرف کند و نه تبلیغات تخریبی گسترده توانست آنها را از انتخاب احسن بازدارد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار داشت: این نشان می‌دهد مردم ایران در هر دور انتخابات، نسبت به دور قبل گامی‌بلند به سمت توسعه یافتگی و بلوغ سیاسی بیشتر، توام با حفظ روحیه انقلابی و تعهد ملی بر می‌دارند و این جای بسی شکر به درگاه خدا و سپاس متواضعانه از تک تک مردم ایران دارد.
انصاری تصریح کرد: این مساله مایه غرور و افتخار ملی برای همه مردم و به ویژه نسلی است که شرایط دشوار گذشته ایران قبل از انقلاب و استبداد و خودکامگی حکام و رژیم شاهنشاهی را درک کرده است. امروز در منطقه‌ای آشوبزده و توام با انواع ناامنی‌ها، در حالی که هنوز برخی کشورها با رژیم‌های حکومتی قرون وسطایی، قبیلگی، طایفگی، فردمحور وابسته و استبدادی اداره می‌شوند، جمهوری اسلامی‌ایران نصاب‌های بالایی از مردمسالاری و دمکراسی را برای دهها بار طی نزدیک به ۴۰ سال گذشته تکرار و تجربه کرده که آخرین آنها هم انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم بود.
وی خاطرنشان کرد: نکته ای که این روزها از یک سو مایه تاسف است و از یک سو مایه خوشحالی، جریانی است که در آمریکا و در اردوگاه دشمنان انقلاب می‌گذرد. ما هر روز شاهد هستیم که یکسری سخنان یاوه و بی اساس علیه جمهوری اسلامی‌ایران در کنگره آمریکا، در لابی صهیونیستها، محافل مختلف، یا جمع‌های ترکیبی ارتجاع و صهیونیسم و آمریکا علیه ایران به گوش می‌رسد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: مایه تاسف است که اینها در ۳۸ سال گذشته باوجود تکرار شکست‌های مفتضحانه، در توطئه‌های گوناگونی که داشتند، از توطئه ترورهای اول انقلاب، ایجاد ناامنی در داخل کشور، تحمیل جنگ، توطئه کودتا، دخالت نظامی‌و تحریمهای به اصطلاح خودشان فلج کننده و تبلیغات مسموم، در عین حال همان روش را ادامه می‌دهند.
انصاری اضافه کرد: اما خوشبختی اینجاست که ایران بدون توجه به این دشمنی‌ها، مصمم، منسجم و با تدبیر در حال پیش بردن کار خود است. جمهوری اسلامی‌در سایه انسجام ملی و هدایت‌های درست و به موقع مقام معظم رهبری و اقدامات بسیار ارزشمند دولت تدبیر و امید و شخص آقای دکتر روحانی و تیم هسته‌ای توانسته است در اجماع جهانی که آمریکا و صهیونیستها علیه ایران ایجاد کرده بودند، شکاف ایجاد کند.
وی اظهار داشت: با استقرار دولت جدید آمریکا و مواضع آن در عرصه جهانی، شاهدیم که امروز اتحادیه اروپا و کشورهای بسیار زیادی با قاطعیت از ایران، حقانیت ایران و از ادامه اجرای برجام حمایت می‌کنند و تحولات هفته‌های اخیر از جمله در مساله FATF، قرارداد توتال و اجلاس اخیری که در حمایت از برجام برگزار شد، همه نشان می‌دهد دیپلماسی جمهوری اسلامی‌موفق بوده و توانسته عملا آمریکا را منزوی کند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: آمریکا تلاش زیادی کرد FATFرا طوری پیش ببرد که ایران با مشکل مواجه شود، اما نه فقط این هدف محقق نشد، بلکه امروز مسیر همکاری‌ها و تعاملات بانکی ما هموارتر هم شده است.
انصاری ادامه داد: قرارداد توتال علی رغم این که برخی‌ها در داخل یا از روی حسادت یا جهالت طوری وانمود و برخورد می‌کنند که آن را یک نقطه ضعف تلقی کنند، اما این نقطه قوت بزرگی بود که یک شرکت بزرگ و معتبر بین‌المللی، آمده و در یک قرارداد مشترک بین‌المللی حجم بالای بیش از ۵ میلیارد دلار در حوزه نفت ایران سرمایه گذاری می‌کند. قراردادهای مشابه و به طور کلی اقبال سرمایه گذاری جهانی نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی‌توانسته در دیپلماسی اقتصادی و حقوقی خودش موفق باشد.
وی خاطرنشان کرد: رفتاری که این روزها بعضا از سوی رئیس جمهوری یا اعضای کنگره آمریکا مشاهده می‌شود، مایه ننگ دولتی است که ادعای ابرقدرتی دارد و مایه شرمساری مردم آمریکا در ذهنیت جامعه بین‌الملل است. اینها از یکسو ادعای مبارزه با تروریسم را دارند و از سوی دیگر صرفا به خاطر دوشیدن و چپاول منابع نفتی و مالی، دست در دست بزرگترین حامیان تروریسم داده و چشمشان را بر روی حمایتهای مالی و تسلیحاتی این دسته کشورها از تروریسم بسته اند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان این که امروز کیست که نداند عربستان سعودی مادر تروریست‌ها در منطقه بوده و هست و آمریکایی‌ها بهترین روابط را با این کشور برقرار کرده‌اند، گفت: از سوی دیگر برخی مقامات فعلی و سابق آمریکایی، در یک حرکت واقعا خفت بار، با دریافت پول از یک سازمان تروریستی مثل سازمان منافقین که منفورترین نام نزد ملت ایران است، رفته اند و در اجتماع این گروهک تروریستی در پاریس سخنرانی کرده‌اند.
حجت‌الاسلام انصاری اضافه کرد: مقامات آمریکایی به خاطر پول، مهمان گروهی از تروریست‌ها شده‌اند که بسیاری از شیوه‌های خشن و وحشیانه تروریستی معاصر را ۳۸ سال پیش بنیان گذاشتند. اگر امروز شاهدیم که داعش و اتباع داعش جنایتهای وحشتناک و خشنی مرتکب می‌شوند، اینها رفتارهایی بود که اوایل انقلاب منافقین در همین تهران و ایران ما با شکنجه و کشتار و ترور افراد مرتکب می‌شدند.
وی اظهار داشت: این برای یک مدعی ابرقدرتی مایه خفت است که هم از کشورهای حامی‌تروریسم حمایت کند، به خصوص حمایت‌های ویژه از رژیم صهیونیستی و هم رسما از خود تروریست‌ها مثل منافقین و امثال اینها حمایت کنند و اکنون هم با نوع حضورشان در سوریه و جاهای دیگر نشان داده‌اند که واقعا ادعای مبارزه شان با تروریسم واقعی نیست. اکنون که سوریه دارد به مرزهای پیروزی نزدیک و نزدیکتر می‌شود، آمریکایی‌ها به نحو دیگری به کمک تروریست‌ها آمده‌اند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: به دنبال فراخوان بزرگان مورد وثوق مردم، بزرگان اصلاحات، رئیس دولت اصلاحات، آیت‌الله سید حسن خمینی، جناب آقای ناطق نوری، جناب آقای عارف و دیگر بزرگان و در راس همه فراخوان مقام معظم رهبری برای حضور مردم در صحنه انتخابات، حماسه بزرگی آفریده شد؛ هم به لحاظ اصل مشارکت مردم در انتخابات و هم به لحاظ انتخاب مجدد آقای دکتر روحانی.
انصاری خاطرنشان کرد: انتخاب مردم نشان داد که به اعتدال، عقلانیت و ادامه راه زندگی مسالمت‌آمیز و صلح آمیز با دنیا رای داده‌اند. امیدوارم اکنون که در آستانه تشکیل دولت دوازدهم هستیم و منتخب محبوب مردم جناب آقای دکتر روحانی همه مشغله ذهنی‌اش مصروف به سازماندهی و تشکیل کابینه‌ای قوی و ادامه راه پیروزی‌های گذشته، ساماندهی اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و رونق تولید و کار در کشور است، همه به ایشان و دولت کمک کنند و پرونده رقابتهای انتخاباتی را ببندند.
وی گفت: به نظر می‌رسد که بعضی‌ها از نتیجه انتخابات خیلی عصبانی هستند و رفتاری می‌کنند که گویا مایل نیستند منتخب مردم موفق ظاهر شود و همان تیترها و مطالب تخریبی ۴ سال گذشته را در رسانه‌ها و تریبون‌هایشان دارند تکرار می‌کنند. با اطمینان می‌خواهم بگویم که تجربه ۴ سال گذشته نشان داد که مردم با هوشمندی این حرکات را رصد می‌کنند و این نوع عملکرد در ذهن مردم تاثیر منفی دارد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به این که مردم خوب می‌فهمند این که وقتی هنوز رئیس جمهوری منتخب کابینه جدیدش را معرفی نکرده، عده ای به استقبال تخریب دولت دوازدهم رفته‌اند، یعنی چه؟ اضافه کرد: امیدوارم که این افراد هم واقعا همراه مردم شوند و در راه تامین منافع ملی حرکت کنند و آقای روحانی را رئیس جمهوری همه مردم ایران و ۸۰ میلیون ایرانی بدانند و نه فقط ۲۴ میلیون نفری که به ایشان رای دادند.

نسخه مناسب چاپ