سخنگوی قوه قضائیه: اعدام در بازدارندگی جرم موادمخدر تاثیر خود را گذاشته است
سرویس خبر‌: چون قوه قضائیه روی دانه درشت‌ها دست گذاشته است و بعضی از این افراد بدهکاران به بانک هستند که بالای هزار میلیارد بدهی دارند، طبیعی است که این هجمه‌ها انجام شود.
حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول دستگاه قضا میهمان برنامه «بدون تعارف» با اعلام این مطلب، ادامه داد: علتش این است که قوه قضائیه با مفسدینی برخورد می‌کند که نوعاً برخورد با آنها سخت است. با آقازاده‌هایی برخورد می‌کند که باور نمی‌کردند.
وی خط اصلی هجمه به قوه قضائیه را در آنسوی مرز‌ها دانست و افزود: خط اصلی خط دشمن است. شما فکر می‌کنید همینی که بی بی سی و بعضی سایت‌ها می‌گویند چه کسی به آنها می‌گوید؟ البته برای ما تا حدودی هم روشن شده است و سیستم‌های اطلاعاتی هم دارند بررسی می‌کنند و یک جا‌هایی هم دم خروس بیرون زده است.
سخنگوی قوه قضائیه با تاکید بر این‌که دستگاه قضا طرفدار اعدام نیست، افزود: در مورد مواد مخدر که امروز دنیا به آن مبتلاست، حالا عده‌ای می‌گویند اعدام زیاد است. اصلا قوه قضائیه طرفدار این نیست که افراد اعدام شوند؛ بلکه می‌گوییم بسته‌ای تعریف شود که با این فساد بزرگ خانمانسوز برخورد شود و اگر امکان داشت، اعدام هم در آن کمتر می‌شود. ما فکر نمی‌کنیم که تنها اعدام در بازدارندگی جرائم مربوط به قاچاق مواد مخدر موثر است؛ بلکه اعدام یک تاثیر دارد، درمان یک تاثیر دارد؛پیشگیری یک اثر دارد و این مجموعه باید انجام شود تا اثر کامل خودش را بگذارد و این قضیه را به صفر برساند. اعتقادمان این است که اگر اعدام‌ها و مجازات‌های بسیار سنگین نبود، وضع بسیار بدتر بود. در واقع اعدام در بازدارندگی این جرائم تاثیر خود را گذاشته؛ ولی تاثیر صد در صدی در مورد اعدام را اصلا نباید انتظار داشت. محسنی اژه‌ای با بیان این‌که هیچوقت این ادعا را نداریم که بر کار قوه قضائیه اشکال نیست، به دو نکته اساسی اشاره و اظهار کرد: اولاً حتما بر کار قوه قضائیه هم ممکن است یک جا‌هایی اشکالی وارد باشد و ثانیاً از خیلی از اشکالاتی که وارد می‌شود، مطلع هستیم و تلاشمان را هم می‌کنیم آن را رفع کنیم، ولی واقعا امکاناتش نیست.

نسخه مناسب چاپ