ارسال۳۵۰ درخواست تحصیل از ۳۱ کشور دنیا به دانشگاه یزد
یزد- خبرنگار اطلاعات: سرپرست دانشجویان غیرایرانی دانشگاه یزد گفت: پیرو فراخوان دانشگاه یزد در زمینه جذب دانشجوی خارجی، در یک ماه گذشته بیش از ۳۵۰ درخواست از ۳۱ کشور دنیا به این دانشگاه واصل شد.
محمد فرشی افزود: به دنبال فراخوان دانشگاه یزد در زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی از طریق اطلاعیه اینترنتی و سایت‌های مربوطه در اواسط خرداد۹۶، تاکنون بیش از ۳۵۰ درخواست تحصیل دریافت شده است که از این تعداد ۲۴۲ درخواست بررسی اولیه شده و پس از تکمیل پرونده به پردیس‌ها و دانشکده‌های مربوطه برای بررسی علمی داوطلبان ارجاع شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد، پردیس علوم انسانی و اجتماعی با ۱۰۲ مورد بیشترین درخواست و دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی با ۸ مورد کمترین تعداد درخواست را داشته‌اند.
فرشی با اشاره به اینکه روند دریافت درخواست های جدید و تکمیل پرونده های قبلی نیز در جریان است، افزود: متقاضیان از کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، مصر، سودان، بروندی، نیجریه، کامرون، اوگاندا، اتیوپی، زیمبابوه، لیبریا، هند، اندونزی، سوریه، بنگلادش، بوسنی، سنت لوئیس، لسوتو، گامبیا، رواندا، تانزانیا، نامیبیا، چاد، کنیا، غنا، تاجیکستان، قرقیزستان، ارمنستان، مالاوی و کنگو بوده اند.

نسخه مناسب چاپ