اخبار کوتاه خارجی
 

جدایی وراتی از پاری سن ژرمن جدی شد
ستاره ایتالیایی تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن گفت: ممکن است از پاریس بروم اما مقصدم بارسلونا نیست.
به گزارش فارس، مارکو وراتی بازیکن کلیدی تیم نخست پاریس فرانسه در نشست خبری دیروز خود تصریح کرد: من در پاریس احساس آرامش دارم و خانه خود را پاری‌سن‌ژرمن می‌دانم، ممکن است از پاریس بروم اما مقصدم بارسلونا نیست!‌وی ادامه داد: بارسلونا جایی نیست که من بخواهم در آن بدرخشم، برای این تیم احترام قایل هستم اما خانه بعدی من اگر پاریس نباشد قطعا در خاک اسپانیا نیست.‌وکیل وراتی در چند روز گذشته با چند باشگاه انگلیسی تماس داشته و حتی یک سفر به ایتالیا داشته است.

توافق دو باشگاه لیورپول و لایپزیک برای انتقال «کیتا»
دو باشگاه فوتبال «لیورپول» انگلیس و «لایپزیک» آلمان بر سر انتقال ۷۵ میلیون پوندی «نبی کیتا» ستاره باشگاه آلمانی به توافق رسیدند.
به گزارش پایگاه خبری گل، لایپزیک پیش از این برای حفظ ستاره فصل خود مصمم بود و دو بار پیشنهاد لیورپول را رد کرد. لیورپول که به دنبال جذب کیتا برای تقویت خط میانی خود بود، دست نکشید و برای بار سوم با طرح پیشنهاد خود موفق به جلب نظر لیورپول شد.‌کیتا یکسال پیش از تیم «ردبول سالزبورگ» اتریش و به قیمت ۷۵ر۱۲ میلیون پوند به لایپزیک پیوست. کیتا هشت گل در بوندس لیگا به ثمر رساند و ستاره تیم در راه کسب نایب قهرمانی و سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بود.

تساوی اوستنده مقابل لیل با حضور ۹۰ دقیقه ای رضاییان
تیم فوتبال اوستنده بلژیک در دیداری تدارکاتی مقابل لیل فرانسه به تساوی دست یافت.
به گزارش مهر، تیم فوتبال اوستنده بلژیک دیروز در دیداری دوستانه مقابل لیل فرانسه به میدان رفت که جدال این دو تیم با تساوی بدون گل خاتمه یافت.رامین رضاییان ملی پوش ایرانی تیم اوستنده در ترکیب این تیم حضور داشت و ۹۰ دقیقه بازی کرد.اوستنده باید در مرحله مقدماتی لیگ اروپا به مصاف مارسی فرانسه برود.

پیام مبهم و جالب دنی آلوس به نیمار
ستاره برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن پیام مبهم و جالبی را برای ستاره بارسلونا نوشت.
به‌ گزارش لوپاریزین، نیمار و دنی آلوس سابقه بازی کردن در بارسلونا و تیم‌ ‌ملی فوتبال برزیل را در کارنامه دارند.‌آلوس تابستان امسال پیراهن پاری ‌سن‌ ژرمن را بر تن کرد و خبرهای زیادی درباره احتمال حضور نیمار هم در این تیم فرانسوی به گوش می‌رسد.‌آلوس در صفحه اجتماعی خود پیام جالبی برای نیمار نوشت: چه کار می‌خواهی انجام بدی؟ کجا می‌خواهی بروی؟ همه چیز به خود تو بستگی دارد. فراموش نکن از کجا آمده‌ای و مقصد کجا است. وقتی مکان خود را تغییر می‌دهی شخصیتی متفاوت خواهی شد اما این را فراموش نکن که مردم فقط به گذشته و آینده تو نگاه نمی‌کنند. مهارت و افتخارات تو خود گویای همه چیز خواهد شد.

دنیلو به منچسترسیتی پیوست
بازیکن برزیلی ،رئال مادرید را ترک کرد و به منچسترسیتی پیوست.
به گزارش آس، باشگاه‌های رئال مادرید و منچسترسیتی دیروز اعلام کردند دنیلو فصل بعد در انگلیس زیر نظر پپ گواردیولا بازی خواهد کرد.بازیکن برزیلی پنج فصل با پیراهن سیتی به میدان خواهد رفت.رقم این انتقال ۲۷ میلیون پوند اعلام شده است.دنیلو تابستان سال ۲۰۱۵ از پورتو با قراردادی به ارزش ۵ر۳۱ میلیون یورو به مادرید پیوست و توانست در این مدت فاتح لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا شود.

دومین شکست روبین کازان در لیگ روسیه
تیم فوتبال روبین کازان دومین شکست متوالی را در لیگ روسیه متحمل شد.
به گزارش مهر، هفته دوم رقابتهای لیگ روسیه پی گرفته شد که طی آن تیم زنیت برابر روبین کازان به برتری ۲ بر یک دست یافت.سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم روبین کازان از ابتدا در ترکیب تیمش حضور نداشت و در دقیقه ۶۵ وارد میدان شد.هدایت تیم زنیت را روبرتو مانچینی بر عهده دارد.

نسخه مناسب چاپ