قضاوت داوران با دستمزد جدید در لیگ هفدهم
رئیس فدراسیون در جمع ناظران فوتبال گفت: رحم، رفاقت و ترحم در امر قضاوت و نظارت منطقی ندارد.
به گزارش ایسنا، مهدی تاج، رئیس فدراسیون در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس ناظران فوتبال لیگ برتر و دسته اول فوتبال در ابتدا درباره وضع تیم‌های ملی گفت: جوان‌گرایی خوبی در تیم‌های ملی بزرگسالان و تیم ملی امید اتفاق افتاده است. تیم ملی زیر ۲۳ سال که در حال حاضر در مسابقات مرحله مقدماتی قرقیزستان است، با ۲۲ بازیکن زیر ۲۳ سال در مسابقات حاضر است. سعی داریم این تیم را برای مسابقات ۲۰۲۰ آماده کنیم تا پشتوانه خوبی در تیم ملی بزرگسالان داشته باشیم.‌او در ادامه درباره وضع داوری کشور افزود: خوشبختانه ارزیابی من درباره وضع داوری خوب است، چرا که در مسیر درستی قرار گرفته است. با تلاش‌های اصفهانیان و کامرانی‌فر اتفاقات خوبی در زمینه جوان‌گرایی در داوران رخ داده است.‌تاج در ادامه اضافه کرد: جامعه داوری احتیاج به آرامش دارند. همه با هم باید این مسیر را برای داوران هموار کنیم. هم‌چنین رسانه‌ها هم باید تلاش کنند تا این بستر فراهم شود.‌رئیس فدراسیون در ادامه درباره افزایش حق‌الزحمه داوران در فصل جدید گفت: قصد داریم در فصل ۹۷-۹۶ حق‌الزحمه داوران، ناظران در تمام لیگ‌های کشور را افزایش دهیم.
انتخاب اعضای جدید هیات رئیسه سازمان لیگ
همچنین اعضای جدید هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران انتخاب شدند.‏‌ جلسه مجمع عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران دیروز با حضور مهدی تاج ‏رئیس فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ برگزار شد.‏‌در این جلسه برای اعضای جدید هیات رئیسه رای‌گیری شد و در نهایت آقایان صادق درودگر، منصور قنبرزاده و سعید ‏آذری به عنوان اعضای اصلی و هوشنگ نصیرزاده به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.‏حبیب الله شیرازی هم عضو هیات رئیسه باقی ماند.‏
شکست تیم ملی امید مقابل عمان
تیم ملی فوتبال امید با حساب دو بر صفر مقابل تیم ملی عمان در رقابتهای انتخابی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا مغلوب شد و در جایگاه دوم قرار گرفت.‌‌در اخرین دیدار از مرحله گروهی رقابت های انتخابی زیر ۲۳ سال آسیا، ایران و عمان در بیشکک به مصاف هم رفتند که عمان توانست با پیروزی دو بر صفر مقابل شاگردان امیر حسین پیروانی صدرنشین گروه Aشود و ایران در جا یگاه دوم قرار بگیرد.تیم ملی ایران با این شکست در انتظار پایان رقابت های گروهی می ماند تا در صورت داشتن امتیازهای کافی به عنوان یکی از تیم‌های دوم راهی مرحله نهایی شود.

نسخه مناسب چاپ