کمیسیون اروپا: با اقدام یکجانبه آمریکا علیه روسیه مقابله می کنیم
سرویس خارجی:«ژان کلود یونکر»، رئیس کمیسیون اروپا با بیان اینکه طرح تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه روسیه به منافع شرکت‌های اروپایی آسیب می‌زند، خواستار مقابله با آن شد.
یونکر همچنین خواستار بررسی چگونگی پاسخ اتحادیه اروپا به تحریمها آمریکا علیه روسیه، درصورتیکه این تحریم‌ها شرکت‌های انرژی اروپا را با مشکل مواجه کند، شده است. براساس طرحی که در اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفته، اگر اقدامات تحریمی آمریکا بدون درنظر گرفتن نگرانیهای اتحادیه اروپا مورد تصویب قرار بگیرد، کشورهای اروپایی باید آماده پاسخگویی و مقابله با آن را داشته باشند. اتحادیه اروپا پیش از این نیز نسبت به تحریمهای یک جانبه علیه مسکو بدون درنظر گرفتن شرایط شرکتهای اروپایی هشدار داده بود.
*  سوئیس
شاهدان عینی اعلام کردند یک شخص در شهر «شاوهاوزن» سوئیس با اره برقی به مردم حمله کرد و در جریان این حمله هفت نفر زخمی شدندکه حال دو تن از آنها وخیم است.
* انگلیس
دست‌کم ۱۵نفر از قانونگذاران حزب محافظه کار انگلیس با امضای نامه عدم اعتماد علیه «ترزا می»، نخست وزیر موافقت کردند.ترزا می به این قانونگذاران محافظه کار تصریح کرده بود که بین او یا «جرمی کوربین» باید یکی را انتخاب کنند؛ چراکه این چالش علیه رهبری او باعث یک انتخابات سراسری دیگر خواهد شد. با وجود آنکه این نامه عدم اعتماد علیه ترزا می هنوز ۴۸ امضای لازم برای به چالش کشیدن رهبری او را به دست نیاورده اما تعطیلات تابستانی پارلمان می‌تواند برای آینده ترزا می تعیین کننده باشد.
* لهستان
مردم لهستان برای هشتمین روز متوالی در اعتراض به قوانین جدیدی که به طور قابل توجهی استقلال قوه قضاییه را محدود می‌کند به خیابان‌های شهرهای سراسر لهستان آمدند.

نسخه مناسب چاپ