سلمان اداره امور عربستان را به «بن سلمان» سپرد
سرویس خارجی: منابع خبری اعلام کردند که شاه سعودی اداره امور عربستان را به پسرش، «محمد بن سلمان » داده است.
در این رابطه، این منابع گفتند: دربار سلطنتی عربستان طی فرمانی، از «محمد بن سلمان»، فرزند شاه و ولیعهد جدید سعودی خواست تا در غیاب و سفر پادشاه سعودی به خارج، اداره امور کشور را در دست بگیرد.
در این رابطه، شبکه خبری «العربیه» گزارش داد: دربار سلطنتی عربستان، فرمانی را از جانب «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی برای «محمد بن سلمان»، ولیعهد جدید این کشور ارسال و در آن تاکید کرده است که امور کشور را بر اساس منافع مردم اداره کند. دربار سلطنتی عربستان همچنین اعلام کرد که شاه سعودی بیمار است و برای مرخصی به خارج از کشور می رود. آگاهان سیاسی بر این باورند که اعلام خبر بیماری و همزمان سفر به خارج شاه عربستان، زمینه سازی برای انتقال قدرت به فرزندش، «محمد بن سلمان» است.
منابع مطلع از پشت پرده قصر پادشاهی در عربستان نیز اعلام کردند: به دنبال قطعی شدن برخی پرونده‌های بزرگ داخلی و منطقه‌ای عربستان، احتمال کناره گیری «سلمان بن عبدالعزیز» به نفع فرزندش، «محمد بن سلمان»، بسیار زیاد است. در خبر دیگری، دادگاه رژیم سعودی در احکامی ظالمانه، ۲۹نفر از ساکنان مناطق شیعه نشین «القطیف»، «الاحساء» و «مدینه» منوره را به اعدام محکوم کرد.
در این رابطه، منابع خبری اعلام کردند: اقدامات خشونت‌آمیز دولت عربستان علیه ساکنان شیعه در شرق این کشور و صدور احکام قضایی ظالمانه برای آنها به اتهام شرکت در تظاهرات ضد دولتی افزایش یافته و در این راستا، دادگاه های رژیم آل سعود ۲۹ تن از شیعیان این مناطق را به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم کرده است.
در خبر دیگری، روزنامه صهیونیستی «معاریو»، با اشاره به مناسبات موجود میان ریاض و تل آویو اعلام کرد که زمان علنی شدن روابط عربستان و اسرائیل فرا رسیده است.

نسخه مناسب چاپ