آغاز جشن‌های دهه کرامت و جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در قم
سرویس شهرستانها:جشن‌های دهه کرامت و جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، دیروز با حضور تولیت‌های حرم‌های عتبات در عراق، قم، مشهد و شیراز، نمایندگان بیوت مراجع تقلید، مسئولان و زائران در شبستان امام خمینی(ره) حرم‌مطهر کریمه اهل بیت(ع) برگزار شد. ‏
تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در این آیین به شاخص‌های شیعیان اشاره کرد و گفت: شیعیان کسانی هستند که در شادی اهل بیت(ع) مسرور و در ناراحتی آن‌ها غمگین هستند.
آیت الله سید محمد سعیدی افزود: بر اساس آیات و روایات، شیعیان مال و جانشان را در راه خداوند هزینه می‌کنند که مصداق بارز این موضوع در زمان کنونی مدافعان حرم اهل‌بیت(ع) هستند، به ویژه شهیدان و جانبازان که به این مقام عالی رسیده‌اند.
وی ادامه داد: مبالغی که مردم در راه عزا و شادی اهل‌بیت(ع) هزینه می‌کنند نیز از دیگر شاخص‌های شناخت شیعه است.
امام جمعه موقت قم اضافه کرد: در دهه کرامت که با میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و بزرگداشت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و همچنین میلاد ثامن الحجج(ع) همراه است، از جمله روزهای مهمی است که برای شادی شیعیان اختصاص داده شده است.
در این آیین پرچم حرم امامین عسکریین(ع) به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا شد.
آیین خطبه خوانی، مولودی خوانی و گلباران مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه(س) از دیگر برنامه‌های این آیین بود؛ تولیت‌های حرم احمدبن موسی(ع)، حرم شاه عبدالعظیم حسنی(ع) و حرم کاظمین(ع)، امامین عسکریین(ع)، حرم اباعبدالله الحسین(ع) و حرم امام رضا(ع)، حضرات آیات سیدمحمدعلی علوی گرکانی، سیداحمد خاتمی، سیدمحمدجواد علوی بروجردی و مرتضی مقتدایی؛ سیدمهدی صادقی استاندار قم، علما، فضلا، اعضای شورای شهر و مسئولان و زائران در این آیین حضور داشتند.
دهه کرامت از اول ذی ‌القعده مصادف با سوم مردادماه همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز می‌شود و تا ۱۱ ذی‌‌القعده مصادف با ۱۳ مرداد سالروز میلاد مسعود امام رضا(ع) ادامه می‌یابد.

نسخه مناسب چاپ