پرداخت ۳ میلیارد دلار خسارت تصادفات رانندگی
صنعت بیمه پارسال نزدیک به ۳ میلیارد دلار بابت تصادف‌های رانندگی از محل بیمه شخص ثالث پرداخت که این رقم باید کاهش یابد.
عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران در نشست مشترک با رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا بر لزوم عملیاتی شدن سامانه یکپارچه استعلام تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی ایران، وی گفت: موضوع مهم در هدف گذاری صنعت بیمه برای کاهش تصادف‌ها، وجود حدود ۳۳۰ هزار مجروح و مصدوم در سال است که صدمات اجتماعی زیادی را برای کشور به همراه می‌آورد.
همتی با اشاره به پرداخت ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل بیمه شخص ثالث به نیروی انتظامی‌ابراز امیدواری کرد این هزینه‌ها در محل مناسب و فقط برای کاهش تصادف‌ها به کار گرفته شود.
وی افزود: در قانون جدید مقرر شده است این بودجه میان نیروی انتظامی‌و راهداری تقسیم شود و هر دو ارگان به ارائه گزارش عملکرد به صورت هر سه ماه یک بار موظف شده اند که امیدواریم راهداری از این بودجه برای اصلاح پنج هزار نقطه حادثه خیز کشور استفاده کند.
رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران بر تسریع در عملیاتی شدن سامانه یکپارچه استعلام از ناجا تاکید کرد و گفت: در قانون جدید بیمه شخص ثالث می‌توانیم جرایمی‌برای رانندگان پرخطر در نظر بگیریم که این امر منوط به دسترسی به این سیستم است. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی‌هم در این نشست گفت: خوشبختانه پارسال با هماهنگی صنعت بیمه کشور به ویژه بیمه مرکزی، اقدام‌های خوبی همچون تجهیز سیستم‌های پلیس در جاده‌ها برای کنترل رفتار پر خطر رانندگان صورت گرفت.
تقی مهری اعلام کرد: اکنون ۲۰ میلیون وسیله نقلیه در کشور داریم و خودرو، جاده و راننده سه عامل اصلی تصادف محسوب می‌شوند. همچنین در کشور بیش از پنج هزار نقطه حادثه خیز وجود دارد و در تلاشیم با برنامه‌های مشترک با بیمه مرکزی نسبت به رفع آن اقدام کنیم. مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور هم از تشکیل چهار کارگروه عملیاتی مشترک با پلیس خبر داد و گفت: این صندوق با رویکرد پیشگیرانه درصدد کاهش آمار تصادف برآمده و در این زمینه در حال اجرای دومین مرحله طرح بخشودگی جرایم موتورسواران فاقد بیمه نامه شخص ثالث با همکاری پلیس و شرکت‌های بیمه است.
علی جباری از پرداخت بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال خسارت در سه سال گذشته برای حمایت از آسیب دیدگان ناشی از تصادف‌ها خبر داد.

نسخه مناسب چاپ