اسلام آباد: اتهامات واشنگتن و کابل علیه پاکستان به مبارزه با تروریسم آسیب می‌زند
سرویس خارجی: «قمر جاوید باجواه»، فرمانده ارتش پاکستان در ملاقات با ژنرال «نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان گفت: اتهامات واشنگتن و کابل علیه اسلام‌آباد به فرآیند مبارزه با تروریسم آسیب می‌زند.
ژنرال باجواه همچنین از مانع تراشی برای ادامه مبارزه با تروریسم و اتهام زنی برخی مقامات آمریکایی و افغانستانی علیه پاکستان ابراز نگرانی کرد.
وی افزود: متهم کردن پاکستان آن هم در زمانی که آمریکا قرار است سیاست تازه خود در افغانستان و منطقه را مورد بازبینی قرار بدهد اتفاقی نیست.
باجواه اظهار داشت: با وجود تمام اتهام زنی‌ها، پاکستان به ایفای نقش مثبت خود برای مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد.
ژنرال نیکلسون در این ملاقات در «راولپندی»، بر ادامه همکاری با پاکستان برای برقراری امنیت در منطقه تأکید و خواهان ادامه مشارکت این کشور برای مبارزه با تروریسم شد.
در خبری دیگر، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل در پیامی انفجار اخیر شهر «لاهور» پاکستان را به شدت محکوم کرد.وی در این پیام ضمن اظهار تاسف بابت وقوع چنین حوادثی با بازماندگان این حمله اظهار همدردی کرد.
گوترش در ادامه بر مبارزه قاطع علیه تروریسم و همچنین برخورد با عاملان این انفجار تاکید کرد. از طرفی، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم انفجار تروریستی در لاهور پاکستان را به شدت محکوم و با دولت، ملت و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
وی توسل به خشونت و ترور را زائیده ایدئولوژی منحطی دانست که جز زبان زور و خشونت لجام گسیخته ، سخنی و کلامی برای گفتن ندارد.

نسخه مناسب چاپ