العبادی: برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق غیر قانونی است
سرویس خارجی: حیدرالعبادی در سخنانی، برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق را غیر قانونی و مخالف قانونی اساسی این کشور دانست.
در این رابطه، رئیس جمهوری عراق در مورد برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کرستان عراق در سخنانی کاملا صریح تأکید کرد: بغداد، همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق را به رسمیت نمی شناسد و هرگز در این راستا تعامل نخواهد داشت. وی افزود: برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه، تأثیر منفی بر همه عراقی‌ها خواهد گذاشت.
از طرفی، نوری مالکی، معاون اول رئیس جمهوری عراق نیز که در مسکو به سر می برد بعد از دیدار با پوتین در سخنانی اعلام کرد: روسیه نیز با استقلال اقلیم کردستان عراق مخالف است. مالکی همچنین گفت: مسکو در جلوگیری از فروپاشی منطقه نقش بزرگی ایفا کرد. رئیس‌جمهوری روسیه و معاون رئیس‌جمهوری عراق همچنین درباره تحویل تانک‌های تی‌۹۰به عراق رایزنی کردند.
نشست خبری سید «محسن حکیم»
«سید محسن حکیم»، دیپلمات عراقی در نشست خبری که در تهران برگزار شد با اشاره به وضعیت عراق پس از داعش گفت: نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در این پروسه زبانزد است و همراهی مقام معظم رهبری و مقامات ایرانی در این پروسه قابل توجه و بسیار مهم است. وی افزود: هدف عمار حکیم، تنها حفظ وحدت در عراق است در تحولات میدانی نیز،نیروهای عراقی عملیات گسترده ای را برای پاکسازی استان «الانبار» از وجود تکفیری‌های داعش آغاز کردند. از طرفی، گروه تروریستی داعش، چند تن از عناصر خود را در شهر «تلعفر» عراق به اتهام فرار از میدان نبرد، آتش زد.

نسخه مناسب چاپ