وحید نصیریان هنرمند انیماتور درگذشت
 

وحید نصیریان هنرمند عرصه‌ انیمیشن‌ در چهل و شش سالگی به دلیل ایست قلبی درگذشت.
روانبخش صادقی مدیرعامل انجمن آسیفا با تایید این خبر به ایسنا گفت: پنجشنبه شب وحید نصیریان از دنیا رفته است و هنوز زمان برگزاری مراسم خاکسپاری‌اش مشخص نیست اما احتمالا خانواده‌اش قصد دارند در تبریز او را به خاک بسپارند.
او با بیان اینکه از ساعاتی قبل که این خبر را شنیده‌ام در شوک هستم و نمی‌توانم باور کنم، ادامه داد: من و وحید چند هفته‌ قبل با هم در جشنواره کودک اصفهان داور بودیم، باورم نمی‌شود که او دیگر نیست.
وحید نصیریان متولد ۱۳۵۰شهر اهر و فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای تبریز در سال ۱۳۶۸است و در عرصه‌ نقاشی،فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی انیمیشن فعال بود.او در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی، گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور، تصویرسازی ۱۲عنوان کتاب برای نوجوانان از سال ۱۳۷۷تا ۱۳۸۲نیز فعالیت داشت.
وحید نصیریان نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های کوتاه و سریال‌های انیمیشنی بوده است.ساخت تعدادی از فیلمهای کوتاه:«سه قطره خون»،«بت ابدی»،«ضد نور»،«حفره»، «جای دیگر» و نویسندگی و کارگردانی انیمیشن بلند سینمایی «قلب سیمرغ» را برعهده داشته است.او جوایز متعدد ملی و بین‌المللی و همین‌طور داوری بیش از ۵۰جشنواره ملی و بین المللی فیلم و انیمیشن را در کارنامه هنری‌اش داشت.

نسخه مناسب چاپ