سردار رحیم صفوی: راه اصلاح هر کشور فرهنگ است ‏
‏سرویس شهرستانها: نوسازی معنوی و استقرار عدالت اجتماعی مهمترین گام در طول حیات جمهوری اسلامی ایران در جهت آماده سازی ظهور است.
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در مراسم پایانی دومین همایش کشوری دانش آموختگان دوره‌های تربیت مربی معارف مهدوی، در مشهد با اعلام این خبر افزود: اسلام از پایه گذاران تمدن بزرگ در جهان است و هر کشوری که به قوانین اسلام عمل کند بدون شک از پیشرفته‌ترین کشورها خواهد شد. راه اصلاح هر کشور در فرهنگ است و باید از این بخش شروع شود زیرا فرهنگ مبداء همه خوشبختی‌ها و بدبختی‌های یک کشور است.
وی ادامه داد: از نظر مقام معظم رهبری، قیام اسلامی در ایران برای اقامه عدل بود. پیامبران نیز برای اقامه عدل و قسط آمدند و بشریت نیز با عطش فراوان منتظر امام زمان(عج) است تا جهان پر از عدل و داد شود. این همان پیامی است که انقلاب اسلامی برای دنیا دارد و خود نیز متکفل آن است.‏ دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: اعتقاد به فرهنگ مهدوی به معنای بی اعتمادی و بی اعتقادی به مکتب‌های غیردینی در اداره انسان‌ها و فرهنگ مهدویت در تقابل مستقیم با مکاتب غربی است. تفکر قالب مکاتب غربی عدم نیاز به دین در اداره جوامع و امور انسان‌ها است. وی ادامه داد: در این مکاتب بعد اصلی دین فقط در زندگی خصوصی انسان‌ها تجلی پیدا می‌کند. در تفکر غربی و سایر مکاتب انسان‌ها به دو دسته غنی و فقیر یا توسعه یافته و توسعه نیافته تقسیم شده‌اند در حالی که در تفکر مهدوی انسان‌ها در شرایط برابر با هم قرار دارند.‏ وی ادامه داد: نظام آموزشی فعلی بسترهای لازم را برای آموزش، تحقیق و معرفی دکترین مهدویت در مراکز آموزشی از ابتدایی تا دانشگاه ندارد. برای ترویج فرهنگ مهدویت باید در همه سطوح معلمانی تربیت شده و معتقد داشته باشیم در حالی که اکنون آشنایی بیشتر معلمان ما در سطوح مختلف آموزشی با حضرت مهدی(عج) در حد آموزش مقدماتی است. دومین همایش کشوری دانش آموختگان دوره‌های تربیت مربی معارف مهدوی با حضور ۶۰۰ نفر از سراسر کشور پس از ۳ روز فعالیت در اردوگاه فرهنگی آموزشی ثامن الائمه(ع) مشهد پایان یافت.

نسخه مناسب چاپ