دادستان کل کشور: اگر حاکمیت از مردم جدا شود، هیچ ندارد
سرویس خبر: دادستان کل کشور حفظ کرامت ارباب رجوع را در دستگاه‌های مختلف اجرایی، قضایی، شهرداری‌ها، شوراها و تمامی مراکزی که با مردم سر و کار دارند، لازم و ضروری دانست و گفت:آسیب‌شناسی‌ها و بررسی گزارش‌ها نشان می‌دهد که متاسفانه بسیاری از مراجعه‌کنندگان از نحوه برخورد در برخی از دستگاه‌ها اعم از دولتی، قضایی و نهادهایی مانند شوراها و شهرداری‌ها راضی نیستند.‏
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در مراسم تودیع و معارفه معاون قضایی دادستان کل در مبارزه با مواد مخدر با تبریک دهه کرامت و با تاکید بر حفظ شأن و کرامت مردم در نظام اسلامی گفت:مردم حقیقتا ولی نعمت ما هستند و اگر حاکمیت از مردم جدا شود هیچ ندارد.
وی با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) در خصوص لزوم محبت و توجه به کرامت مردم افزود: امام رضا(ع) می‌فرماید مهربانی و محبت به مردم نیمی از خردمندی است که نشانگر اهمیت احترام و کرامت گذاشتن به مردم در جامعه اسلامی است. وی افزود:تجربه نشان داده است که اگر با مردم از در دوستی و محبت وارد شوید و با آنها به خوبی صحبت کنید حتی اگر ذی حق هم نباشند با رضایت دادگاه‌ها و نهادهای اجرایی را ترک می‌کنند. دادستان کل کشور با تاکید بر این که معضل مواد مخدر موجب آسیب‌های فراوان می‌شود گفت:دادستانی کل کشور هم، می‌تواند و هم باید، نقش بیشتر و
تاثیر گذارتری در زمینه مقابله با مواد مخدر و اصلاح قوانین آن داشته باشد و در این راه البته آماده همکاری بیشتر و نزدیک‌تر با ستاد کل مبارزه با مواد مخدر است.
وی اضافه کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر هم می‌توانست و می‌تواند بهتر از گذشته کار کند و البته ما منکر زحمات آنها نیستیم و اگر انتقادی هم از مجموعه این ستاد و دیگر ستادها می‌کنیم به منظور بهبود امور است.
منتظری با تاکید بر این که دادستانی کل کشور با کمبود نیرو و امکانات مواجه است افزود: با این حال در حد امکان و توان تلاش می‌کنیم و از جمله در بخش نظارت بر عملکرد دادسراها در کنار نظارت‌های دوره‌ای حضوری، نظارت‌های سیستمی را به جریان انداخته‌ایم و در حال تکمیل آن هستیم.
در این جلسه از زحمات محمد مهدی چراغیان معاون سابق دادستان کل کشور در مبارزه با مواد مخدر تقدیر و سعید عمرانی به عنوان معاون جدید در این بخش معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ