اخبار کوتاه داخلی
 

نخستین مدال تاریخ قایقرانی ایران در مسابقات جهانی
محمد نبی رضایی به مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان رسید.
به‌ گزارش ‌ایسنا، در ادامه رقابت‌های قایقرانی قهرمانی جوانان جهان، مسابقه کانوی تک نفره هزار متر در رده جوانان برگزار شد که محمد نبی رضایی توانست پس از روسیه و لتونی به مدال برنز برسد و نخستین مدال تاریخ قایقرانی (آب‌های آرام) ایران در جهان را به دست بیاورد. تاکنون قایقرانی ایران فقط توسط محسن شادی در روئینگ رده زیر ۲۳ سال به‌ مدال جهانی رسیده بود و تاکنون مدال جهانی در آب‌های آرام در کارنامه قایقرانی ایران وجود نداشت.

مهدی‌زاده و گنج‌زاده همچنان درصدر رنکینگ کاراته جهان
در تازه ترین رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی کاراته، امیر مهدی زاده و سجاد گنج زاده در اوزان سبک و سنگین همچنان در صدر جدول قرار دارند.
به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فدراسیون جهانی کاراته پس از رقابتهای قهرمانی آسیا رنکینگ جدید خود را اعلام کرد که طی آن امیر مهدی زاده در وزن ۶۰-کیلوگرم نفر اول رنکینگ این وزن است و سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ کیلوگرم همچنان نفر اول سنگین وزن های جهان است.‌بهمن عسگری که در رقابتهای قهرمانی آسیا در وزن ۷۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافته بود با ۴۱ پله صعود به رده پانزدهم رسید.

پیروزی امیدهای والیبال ایران برابر استرالیا
تیم‌ ‌ملی امید ایران در آخرین بازی دور دوم رقابت‌های والیبال مردان آسیا موفق شد با نتیجه سه بر یک تیم استرالیا را شکست دهد.
به‌ گزارش فارس، در ادامه نوزدهمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی مردان آسیا ۲۰۱۷ که با حضور ۱۶ تیم برتر قاره کهن در اندونزی برگزار می‌شود، تیم‌ ‌ملی زیر ۲۳ سال ایران موفق شد در دومین دیدار خود از گروه Fدر مرحله دوم رقابت‌ها با نتیجه‌ سه بر یک تیم قدرتمند استرالیا را از پیش رو بردارد.‌‌تیم والیبال امید ایران با برتری سه بر یک مقابل استرالیا به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی مردان آسیا راه یافت.‌حریف ایران در این مرحله تیم چهارم گروه Eکه احتمالا اندونزی خواهد بود، دیدار می‌کند. این بازی امروز برگزار خواهد شد.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان در فنلاند
اعضای تیم ملی کشتی آزاد جوانان بامداد امروز راهی فنلاند شدند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، اعضای تیم ملی کشتی آزاد جوانان برای حضور در رقابت های جهانی، دیروز راهی شهر تامپره کشور فنلاند محل برگزاری این رقابت ها شدند. ترکیب تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به این مسابقات بدین شر ح است: ۵۰ کیلوگرم: علیرضا سرلک۵۵ کیلوگرم: نادر نصری۶۰ کیلوگرم: یونس امامی۶۶ کیلوگرم: امیرحسین حسینی‌ ۷۴ کیلوگرم: محمد متقی نیا۸۴ کیلوگرم: احمد بذری قلعه۹۶ کیلوگرم: دانیال شریعتی نیا۱۲۰ کیلوگرم: نعیم حسن زاده. سرمربی: تقی اکبرنژاد

معرفی سرپرست فدراسیون ورزش مدارس
سرپرست جدید فدراسیون ورزش مدارس از سوی وزیر ورزش و جوانان معرفی شد.
به گزارش ایسنا، طی حکمی و با ابلاغ مسعود سلطانی فر و به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش حمید رضا صائبی به عنوان سرپرست فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور منصوب شد.‌پیشتر ارمیان ریاست این فدراسیون را بر عهده داشت.

عبدولی: تابع تصمیم شورای فنی کشتی هستم
فرنگی‌کار وزن ۷۵ کیلوگرم ایران گفت: برای شرکت در مسابقات جهانی فرانسه تابع تصمیم شورای فنی و کادر فنی هستم.
سعید عبدولی در گفتگو با ایرنا ، افزود: من همواره در این سال‌ها در مسابقات انتخابی شرکت کرده‌ام و به این رقابت‌ها احترام گذاشته‌ام.
وی ادامه داد: امسال عدم شرکتم در مسابقات انتخابی به دلیل مصدومیت و با مجوز کمیسیون پزشکی بود که شورای فنی هم با آن موافقت کرد.
عبدولی تصریح کرد: من قرار بود با پشتام، عفیفی و بویری مسابقه انتخابی بدهم و ضمن پذیرش نظر اعضای محترم شورای فنی در این رقابت‌ها شرکت کردم و در هر حال فارغ از هر نتیجه ای که کسب شده برای شرکت در مسابقات جهانی تابع تصمیم شورای فنی و کادر فنی هستم.
وی در پایان در مورد مسائل مطرح شده در مورد اینکه برای شرکت در مسابقات جهانی از آمادگی آرمانی دور است خاطرنشان کرد: از نظر شرایط بدنی در وضع مناسبی به سر می‌برم و برای شرکت در مسابقات جهانی مشکلی ندارم.
زنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ