دستگیری ۲۶۰۰ متهم با جرائم مختلف در شرق تهران
سرویس حوادث:‌ فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری۲۶۰۰متهم فراری در شرق استان تهران و کشف بیش از ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این منطقه خبر داد.‏
سردار عبدالرضا ناظری در آیین پایانی طرح ذوالفقار ۹۶ در پردیس، افزود: این طرح با مشارکت شهرستان‌های دماوند، فیروزکوه، ورامین، پردیس، پاکدشت، قرچک و پیشوا به مدت یک هفته به‌صورت آشکار در شرق استان اجرایی شد.
او اضافه کرد: در این طرح، همکاران ما با پشتیبانی خوب دستگاه قضایی موفق شدند در حوزه برخورد با جرائم اقتصادی و قاچاق کالا، بیش از ۲۳ سوله و محل دپوی نگهداری کالای قاچاق از شبکه‌های سازمان‌یافته را در شرق استان تهران کشف کنند.
وی اضافه کرد: درمجموع ارزش ریالی اقلام کشف‌شده، بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال بود که با دستور مقام قضایی ضبط شد و سوله‌ها و محل نگهداری آنها پلمب شده و در مرحله رسیدگی است، در این طرح برخی از مجرمان، محکومان و متهمان فراری که با ارتکاب جرم‌های مختلف در شهرهای شرق استان تهران مخفی شده بودند، شناسایی و دستگیر و ۲۶۰۰ نفر از این متهمان بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی افزود: در بین افراد دستگیرشده، اتباع غیرمجاز و متهمانی که مرتکب جرائم مختلف شده بودند دیده می‌شوند و ۴ متهم به قتل فراری که از اقصی نقاط کشور به شرق استان تهران گریخته بودند، در طول این طرح شناسایی و بازداشت شدند.
سردار ناظری درباره کشفیات سرقتی اظهارداشت:‌ از سارقان به عنف تعداد زیادی اقلام سرقتی مربوط به سرقت‌هایی که از منازل مسکونی و ویلاها انجام شده بود، کشف شد و به‌زودی با نظر مقام قضایی تحویل صاحبان آن‌ها خواهد شد.
وی اضافه کرد: ۱۳۰ موتورسیکلت و خودرو مسروقه در مدت اجرای طرح ذوالفقار در شرق استان تهران کشف شد، در حوزه مواد مخدر، ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و دستگیری ۱۳۶ نفر خرده‌فروشی که ایجاد مزاحمت می‌کردند، انجام شد.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران ادامه داد: مقادیر زیادی سلاح و مهمات و مشروبات الکلی از کشفیات فرماندهی انتظامی شرق استان بوده است.
وی اضافه کرد: در حوزه ترافیک و امنیت ترافیکی شهرستانها هم پلیس راهور و پلیس راه در این طرح حضور چشمگیری داشتند و بیش از ۵۶ هزارگزارش اعمال قانون داریم و ۲۴۰۰ خودرویی که دارای بیش از ۲ تخلف حادثه‌ساز یا جریمه بیش از ۱۰ میلیون ریال بودند، توسط همکاران در این طرح توقیف شد. ‏

نسخه مناسب چاپ