برگزاری همایش «فردای امید» در برازجان
برازجان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر معلولین را پر توان و با استعداد برشمرد و گفت: معلولین می‌توانند برای امروز و آینده الگوهای شایسته‌ای باشند و در صحنه‌های مختلف بدرخشند. معلولین عزیز ما باید نیروی ذهن و قدرت روحی خود را بالا برده، شور و شوق را در خود و اطرافیان تقویت کنند و موفقیت‌های زیادی را به دست آورند. ‏
‏ ناصرکرمی اظهار داشت: ۲ اداره بهزیستی و اداره استثنایی آموزش و پرورش متولی امر آموزش و پرورش معلولین هستند ودر امسال در همه شهرستان‌های دارای مدرسه استثنایی، همه دانش آموزان با امکانات ویژه زیر پوشش آموزش‌ها و مهارت‌های لازم هستند و قطعاً اگر این آموزش با حمایت و همکاری مسئولان مربوطه نباشد نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت.
محمدحسن محمدی، شهردار برازجان هم در زمینه اقدامات انجام شده برای رفاه حال معلولین گفت: در انتهای سال گذشته و از سال جاری تاکنون اقداماتی از جمله مناسب سازی گذر شهید چمران، ساخت دو اتاق در پارک دانش آموز و در اختیار قرار دادن این پارک به انجمن باور امید برای فعالیت معلولان و افتتاح کتابخانه استودیو صوتی روشندلان که در حال بهره‌برداری است برای اهمیت به جامعه معلولین انجام گرفته است. مهندس محمدی با تاکید بر اینکه معلولیت محدودیت نیست، ادامه داد: فعالیت‌های مفید و طرح‌های اجرایی نوینی در زمینه حمایت از معلولین در دستور کار قرار گرفته است که به امید حق در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد افتتاح این برنامه‌ها خواهید بود.
نوید متین، عضو شورای شهر برازجان و دبیر همایش فردای امید شمار معلولین شهر برازجان را۲۱۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: معلولین شهر ما دارای استعداد و توانمندی‌های فراوانی هستند و ما باید همگی برای پرورش این استعدادها گامی موثر برداریم. هدف از برگزاری این همایش نیز ایجاد زمینه فرهنگی برای بهتر دیده شدن معلولین است.
این مراسم به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر برازجان برگزار شد و در انتهای برنامه نیز از معلولین موفق و دست اندرکاران این آیین قدردانی به عمل آمد.‏

نسخه مناسب چاپ