آغاز جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان
 

سرویس شهرستانها :‌مراسم افتتاح بیست وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاترکودک و نوجوان با اجرای ۹ نمایش صحنه ای و خیابانی در شهر همدان کلید خورد.
نمایش‌های صحنه ای در پنج سرسرای اصلی و سه پلاتو به روی صحنه رفت و نمایش‌های خیابانی نیز در سه سانس در محوطه مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی برای علاقه مندان به این بخش از تئاتر اجرا شد.
دبیر جشنواره گفت: در این جشنواره ۴۸ نمایش و تولیدات هنری در معرض دید عموم قرار می‌گیرد که شامل ۱۰ گروه از استان همدان،۳۰ گروه از سایر استانها و ۸ گروه خارجی است.
خانم مریم کاظمی با بیان اینکه شانزده سالن نمایشی در سطح استان برای اجرا آماده سازی شده است افزود: ۸ سالن در مرکز استان و ۸ سالن در شهرستانها آماده سازی شده ضمن اینکه برگزاری کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های جشنواره است. وی اضافه کرد: در طول جشنواره، همدان میزبان ۴۰۰ مهمان از سایر استان‌ها و خارج کشور است .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان هم در این مراسم گفت: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان فرصت هنری ویژه ای است که در دست فرزندان ماست تا در این زمینه خود را بیازمایند و در معرض قضاوت متخصصان ملی و جهانی قرار دهند.
عبادی افزود: همدان سالیان سال است که میزبانی بزرگترین رخداد فرهنگی وهنری کودک و نوجوان را بر‌عهده دارد و در این میان هر ساله شاهد پرواز استعدادهای شکوفا در آسمان صحنه‌های نمایش این دیار است.دراین مراسم پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد.
حسین صفی، پرستو گلستانی و افسانه زمانی برای داوری بخش خردسال بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان انتخاب شدند.
بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان تا ۱۵ آذرجاری ادامه دارد.
رئیس کمیته روزنگار بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: در طول برگزاری این جشنواره، پنج شماره روزنگار با شمارگان روزانه ۲ هزار نسخه منتشر و توزیع می شود.

نسخه مناسب چاپ