امام جمعه موقت قم: جهان اسلام نگران وضع شیخ عیسی قاسم است
سرویس شهرستانها- امام جمعه موقت قم گفت: دولت بحرین باید بداند که مسئول وضع شیخ عیسی قاسم است و امیدواریم نهاد‌های بین ‌المللی به وظیفه انسانی خود دراین مورد و نیز مساله مردم یمن عمل کنند.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه شهر قم با ابراز نگرانی جهان اسلام از محاصره منزل شیخ عیسی قاسم توسط آل خلیفه افزود: وضعیت سلامتی ایشان نگران کننده است و دولت بحرین با محاصره منزل ایشان، اجازه انتقال این روحانی دلسوز را به بیمارستان نمی‌ دهد .
سعیدی همچنین با اشاره به آغاز هفته وحدت خاطرنشان کرد: به ابتکار نظام، این هفته به نام هفته وحدت نامگذاری شده است تا مسلمانان ضمن شادی و سرور، ذکر فضائل و اهداف پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) را داشته باشند.
سعیدی با اشاره به ۱۰ آذر سالروز شهادت
آیت الله سید حسن مدرس و نامگذاری این روز به نام روز مجلس گفت: شهید آیت الله مدرس، رادمردی که در سنگر مجلس شورا با صدای رسا، حق می گفت و دربرابر شاه خائن و اربابان او تمام قد و یک تنه می ایستاد و از حق مردم خود دفاع می کرد . .
وی همچنین به سالروز درگذشت آیت الله بهاءالدینی و روز تصویب قانون اساسی اشاره کرد و این ۲ مناسبت را گرامی داشت و گفت: قانون اساسی این سند پرافتخار ثمره تلاش فقها و اندیشمندان اسلام شناس و دلسوز نسبت به ایران اسلامی است .
سعیدی با اشاره به ۱۲ آذر روز جهانی معلولان از مسئولان خواست تا به حقوق معلولان توجه بیشتر داشته باشند و نیز با اشاره به ۱۳ آذر، روز بیمه گفت: بیمه نوعی خدمت در زمان معین به افراد جامعه است که باید مطالبات بیمه ها را دستگاه ها بپردازند تا آنها بتوانند خدمت بیشتر و بهتری به مردم داشته باشند .
وی همچنین به ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره و اظهار کرد: دانشجویان عزیز با آگاهی و بصیرت لازم در برابر مستکبران بایستند و با سلاح علم و تخصص، کشور عزیز ایران را در تراز انقلاب اسلامی آن چنان قدرتی ببخشند که تمام اهداف شوم دشمنان نسبت به ایران ناکام بماند .

نسخه مناسب چاپ