استاندار کرمان : پاک دستی و سلامت اقتصادی از ویژگی‌های آیت‌الله جعفری است
 

کرمان – خبرنگار اطلاعات : شورای اداری استان کرمان به منظور خداحافظی امام جمعه کرمان با مسئولان استان تشکیل جلسه داد.آیت الله سید یحیی جعفری در این نشست ، گفت :به اندازه توان در خدمت همه مسئولان استان بوده‌ام.
وی همچنین با قدر‌دانی از تمامی مسئولان، افزود: خود را در خور این همه تقدیر و بزرگواری نمی دانم.
آیت الله جعفری با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص)، گفت : “بهترین فرد کسی است که مردم از دست و زبان او در امان باشند” استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: نزدیک به ۴۰ سال ثبات رویه سیاسی و پیروی از خط امام (ره) و رهبری از ویژگی های شاخص آیت الله جعفری است که موجب همبستگی وهمدلی و نشاط سیاسی در استان شده است.علیرضا رزم حسینی افزود: آیت‌الله جعفری در نظارت بر امور استان نقش ویژه‌ای داشته اند و با درایت، هوشمندی و مشی اعتدالی خود، ناظر بر امور بودند ولی هرگز دخالت نمی کردند.وی از آیت الله جعفری به عنوان عالم مجاهد و مبارز، فهیم و روشن ضمیر یاد کرد و گفت :
یکی از ویژگی های های آیت الله جعفری در منصب نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه استان، پاک دستی و سلامت اقتصادی ایشان است.
رزم حسینی با اشاره به تاکیدبسیار آیت الله جعفری به تخصص و تعهد افراد ، گفت: آیت الله جعفری در حوزه سیاسی نقشی پدرانه داشتند.
وی با تاکید بر این که از حضور آیت الله جعفری همواره استفاده خواهیم کرد، افزود: حضور آیت الله جعفری را به عنوان ناصح استان خواهیم داشت تا از تذکرات و سفارش های ایشان بهره مند شویم.
در ادامه رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: با حضورآیت الله جعفری صفحات زرینی در تاریخ استان رقم زده شد.
حسین امیری خامکانی افزود: ایشان همواره صدای مردم و نماینده امام (ره) و رهبری بوده اند و استقلال رای و مواضع اعتدالی ایشان همواره موجب رشد استان شده است.
وی با اشاره به نقش آیت الله جعفری در ایجاد وفاق، همگرایی و هم افزایی در استان ، گفت : تمرکز بر حل مشکلات اقتصادی کشور نیز همواره مد نظر ایشان بوده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان افزود : آیت الله جعفری همواره بر آرامش ، و حدت و دوری از تند روی تاکید داشته اند.
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آوازه آیت الله جعفری در کشور و استان کرمان از منش، اخلاق و اخلاق مداری ایشان نشات می گیرد.
علی بختیاری افزود: عرصه سیاسی استان کرمان فراز و نشیب های متعددی داشته است و این آرامش موجود حاصل چتر وحدتی است که آیت الله جعفری در استان گسترده اند.
در ادامه نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که آیت‌الله جعفری در تمامی صحنه های دفاع از انقلاب و اسلام نقش ویژه ای داشته اند، گفت: ایشان سبک حکومتی مردم داری منطقه ای را برای مردم تعریف و تبیین کردند.
محمدمهدی زاهدی افزود: ایشان در آشفته بازار سیاسی به ویژه در دوران پس از انقلاب که هنوز نیز آثار آن وجود دارد، توانستند مشی وحدت را دنبال کنند.
وی با تاکید بر این که آیت الله جعفری به دنبال تبعض و دخالت های مرسوم نبودند، گفت: کناره گیری ایشان از سمت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه کرمان نشان از وارستگی ایشان دارد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تواضع، ساده زیستی، صداقت و مردم داری آیت الله جعفری ، همواره زبانزد عام و خاص بوده است.
محمدرضا پورابراهیمی افزود: مواضع، توصیه ها و تاکیدات آیت الله جعفری برای افزایش خدمت رسانی به مردم، ما را نیز ترغیب می کرد که منش ایشان را دنبال کنیم.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هر پیشرفتی که در استان کرمان حاصل شده ، مرهون همراهی های آیت الله جعفری است.
شهباز حسن پور به نقش آیت الله جعفری در پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و افزود: ایشان در حفظ وحدت و آرامش سیاسی استان کرمان همواره به عنوان پدری دلسوز عمل می کردند.
نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان نیزگفت: زهد، تقوا و پارسایی، جامعیت و شفافیت از ویژگی های آیت الله جعفری است.احمد حمزه با تاکید بر نقش ویژه آیت الله
جعفری در افزایش وحدت، اخلاق مداری و توسعه استان ،یاد آورشد : ولایتمداری و ثبات قدم ایشان در حوزه ولایتمداری جای هیچ شک و شبهه ای ندارد.
همچنین نماینده مردم شهرستان بم، فهرج، ریگان در مجلس شورای اسلامی در این نشست از آیت الله جعفری به عنوان شخصیتی عالم، مبارز و با اخلاق یاد کرد و گفت: وجود ایشان باعث شده که امکانات خوبی برای استان کرمان مهیا شود.
حبیب الله نیکزادی افزود: استان کرمان از استان های سیاست زده کشور است و این که ایشان توانسته اند تفاهمی را بین همه سیاسیون ایجاد کنند، یک شاهکار مهم این شخصیت بزرگ است .
نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی نیزبا اشاره به این که شخصیت های تاریخی در زمان خود شناخته نمی شوند، گفت: تاریخ قضاوت خواهد کرد که انسان ها در مقطع و زمان خود به چه شکلی عمل کردند.بنا به این گزارش، آیت الله جعفری ۳۷ سال در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه کرمان خطبه های وحدت بخش را ایراد کرد. ایشان سال ۵۹ با حکم امام (ره) به عنوان نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان منصوب شد .
ویژگی های بارز شخصیتی آیت الله جعفری برای هیچ یک از مردمان استان کرمان ناشناخته نیست، فردی که همواره بر وحدت رویه در استان تاکید داشته و هیچ گاه اجازه نداده است که تندروی ها و سیاسی کاری ها، خدشه ای به وحدت کرمان وارد کنند.

نسخه مناسب چاپ