گردهمایی دانش‌آموختگان دبیرستان حکیم نظامی قم
بیست و ششمین گردهمایی دانش‌آموختگان دبیرستان حکیم نظامی قم (امام صادق(ع) فعلی) بعدازظهر جمعه دهم آذر از ساعت ۱۴ تا ۱۷ در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تهران برگزار شد.
دکتر علی محسنی متخصص گوش، گلو و بینی از شاگردان قدیمی این دبیرستان (سالهای ۱۳۲۷ـ۱۳۳۳) می‌گوید: شرکت‌کنندگان در این گردهمایی دانش‌آموختگان و دبیرانی هستند که از سال ۱۳۱۷ (سال تأسیس دبیرستان) تا به امروز که ۷۹ سال از آن تاریخ می‌گذرد در آن فعالیت و تحصیل کرده‌اند در نتیجه سن بعضی از شرکت‌کنندگان بین ۸۰ تا ۹۰ و ۹۵ است که بعضی با عصا و بعضی با ویلچر به این همایش می‌آیند.
دکتر محسنی دبیر و بنیانگذار همایش می‌گوید: برای اولین بار در سال ۱۳۶۸ عده اندکی در حدود ۵ نفر دبیر و ۵ نفر از شاگردان قدیمی در یک رستوران دور هم جمع شدیم. در سال ۶۹ و ۷۰ با شرکت ۱۰ دبیر و ۳۰ دانش‌آموخته در منزل دور هم جمع شدیم که تمام آن ۱۰ دبیر در حال حاضر فوت کرده‌اند. از سال ۱۳۷۱ به علت استقبال شرکت‌کنندگان تا به امروز این گردهمایی در تالارها و رستوران‌ها و یک سال با مساعدت و موافقت مدیران روزنامه در روزنامه اطلاعات انجام شد و اکنون ۵ سال است که این گردهمایی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی این گردهمایی تشکیل می‌شود.در برنامه روز جمعه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌ا… مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران برنامه اصلی آغاز و پس از خیرمقدم و ارائه گزارش یکساله انجمن توسط دکتر علی محسنی ، دکتر سنگ‌فروشان ریاست دبیرستان از وضع خوب دانش‌آموزان و آمار نسبتاً بالای قبولی ایشان در کنکور خبر داد.
سخنران بعدی جهانگیر امیرحسینی وکیل دادگستری دانش‌آموخته سال ۱۳۳۲ درباره فرهنگ و تمدن بود. سپس دانش‌آموز قدیمی دهه ۲۰ شاهرخ ظهیری پدر صنایع غذایی ایران سخنرانی کرد و مجری برنامه عباس فرساد شاگرد قدیمی و دبیر پیشین همین دبیرستان قطعه شعری طنز به لهجه قمی ایراد کرد.در این بخش از برنامه موسیقی اصیل ایرانی اجرا شد. سپس شیخ‌الاسلام مدیرکل آموزش و پرورش قم در سخنانی آمادگی خود را برای برگزاری اجلاس سال آینده در دبیرستان حکیم نظامی قم با کمک پرسنل و دانش‌آموزان به اطلاع رساند و قرار شد در سال ۹۷ در نیمه شهریور این برنامه در مدرسه امام صادق(ع) برگزار شود. در این قسمت پس از سخنان مدیرکل آموزش و پرورش قم ۵۵ دانش‌آ‌موز و دانشجویان قبول شده در کنکور لوح تقدیر و سپاس خود را از مدیرکل آموزش و پرورش قم دریافت کردند.پس از سخنرانی دکتر حسین ناصرالاسلامی شاگرد قدیمی دبیرستان (سال ۱۳۳۴) خانم قدسی تاج‌بخش غزلی را خواند و در پایان برنامه سخنانی توسط دکتر محسنی دبیر انجمن ایراد شد.

نسخه مناسب چاپ