ایران قهرمان «پارا تکواندو» جهان شد
 

در دومین و آخرین روز رقابت های پاراتکواندو قهرمانی جهان، دو نماینده دیگر ایران به نشان طلا دست یافتند و ایران در مجموع با چهار طلا و یک برنز قهرمان جهان شد.
به گزارش فدراسیون جانبازان و معلولان، «سعید صادقیان پور» ملی پوش دسته منهای ۶۱ کیلوگرم، کلاس K42، و «احمد نریمانی» ملی پوش دسته به علاوه ۷۵، کلاس K42آخرین نمایندگان ایران در رقابت های جهانی بودند که موفق به کسب نشان طلا شدند.
در هفتمین دوره رقابت های جهانی آیواز «مهدی پور رهنما»در دسته منهای ۷۵ کیلوگرم، «اصغر عزیزی» در دسته به علاوه ۷۵، «احمد نریمانی« در دسته به علاوه ۷۵ و «سعید صادقیان پور» در دسته منهای ۶۱ کیلوگرم صاحب گردن آویز طلا شدند.
«محمود جعفرزاده» هم در دسته منهای ۷۵ کیلوگرم مدال برنز کسب کرد. بر این اساس، تیم ملی پاراتکواندو ایران به رغم این که در بخش زنان نماینده ای نداشت، موفق شد در مجموع به عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات دست یابد و پس از آن تیم های ترکیه و آذربایجان به ترتیب در سکوی دوم و سوم جهان ایستادند.
تیم ایران با هدایت «پیام خانلرخانی» سرمربی و «مهدی احمدی» مربی تیم ملی در این رقابت ها شرکت کرد و «مسعود لشکری» رئیس انجمن پاراتکواندو هم سرپرستی تیم را عهده دار بود.

نسخه مناسب چاپ