نایب رئیس مجلس: دانشجویان خود را برای تحقق کامل عدالت و آزادی آماده کنند
 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان گفت: برای تحقق کامل عدالت و آزادی دانشجویان باید خود را با پشتوانه ارزش‌ها برای فردا آماده کنند.
به گزارش ایرنا ، مسعود پزشکیان در مراسمی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه تهران اظهار داشت: از شما دانشجویان می خواهم برای اصلاح اشتباهات نسل ما عدالت خواهی و آزادگی را با وجودتان عجین کرده و این خواست را در خودتان نهادینه کنید .
وی افزود: بسیاری از کسانی که مدعی هستند در جناح‌های چپ و راست عده ای باید پیاده شوند همگی قبلا در قدرت بوده اند ، باید از آنها پرسید در هنگام قدرت به عدالت عمل کردند؟ که پاسخ منفی است.
وی اضافه کرد: باید حق را به دلسوزها داد ، اینکه برخی را به اسم فتنه بگویند مشکل دارد و کنار بگذارند تا عده ای ناتوان را بر مردم حاکم کنند منطقی نیست ؛ از اینرو همه دم از عدالت و راستی و آزادگی می زنند اما باید میدان را به دلسوزترها داد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جنگ صادق‌ترین‌ها را از ما گرفت و کسانی که با تمام قوا به دنبال استقلال و آزادی مملکت بودند شهید شدند و خدا کند ما بتوانیم راه شهدا را برویم تا شرمنده نباشیم .
وی افزود: در مجلس هم پیشتر گفته ام که ما نه عدالت کاملی داریم و نه وحدت کامل، من با این حرف سیاست موجود را نقد نمی کنم بلکه نتیجه کار را می بینم و نقل می کنم .
پزشکیان تاکید کرد: مردم اگر پشتوانه حکومت و مجلس باشند هیچ قدرتی هیچ غلطی نمی تواند بکند ، حضرت امیر علیه السلام به مالک می گوید گره دل مردم را باز کن ، بنابر این ما نیز برای نجات مملکت باید عدالت و انصاف را حاکم کنیم و با پذیرفتن واقعیت و کاستی‌ها به داد مردم برسیم.
پزشکیان در پاسخ به سوال دانشجویان درباره رای مجلس به غلامی به عنوان وزیر علوم نیز تبیین کرد: روحانی در تحقق وعده‌هایش معذوریت‌هایی دارد و باید در میدان عمل بود و معذوریت‌ها را دید وگرنه حرف زدن ساده است. وی یادآور شد: روحانی برای این انتخاب نه با مردم مشورت کرد و نه با مجلس ، تیم انتخاب شده قابل نقد است ، اما وقتی چند گزینه رد می شود به این نتیجه می رسیم که وزیر داشتن بهتر از با سرپرست اداره کردن وزارتخانه است.

نسخه مناسب چاپ