تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین ایران قهرمان جهان شد
 

سرمربی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین ایران از قهرمانی زود هنگام تیم ایران در رقابت های بخش مردان خبر داد. به گزارش ایرنا از سایت فدراسیون جانبازان و معلولین ایران، علی اصغر رواسی، دیروزبا اعلام این خبر گفت: اگرچه یک روز به پایان مسابقات باقی مانده و هنوز یک نماینده ایران به روی تخته نرفته است، اما تیم ملی کشورمان در بخش مردان با کسب ۳ نشان طلا، ۴ نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی دست یافت.
رواسی افزود: کشورهای دیگر در بخش بانوان هم نماینده دارند و ایران با وجود اینکه از این امتیاز برخوردار نیست اما در بخش مردان عملکرد خوبی داشت و به مقام قهرمانی رقابت های جهانی مکزیک دست یافت.
چین با مجموع ۱۱ مدال ( ۵ طلا، ۴ نقره، ۲ برنز) همچنان صدر نشین است که از این میان ۴ نشان طلا، ۳ نقره و یک برنز سهم بانوان این کشور از این مسابقات تا این لحظه بوده و در بخش مردان هم تیم چین به یک طلا، یک نقره و یک برنز دست یافته و بر این اساس تیم ملی ایران با ۳ نشان طلا، ۴ نقره و یک برنز در بخش مردان،
صدر نشین این مسابقات شد. در هفتمین و آخرین روزاین مسابقات صمد عباسی، آخرین نماینده کشورمان دیشب در رقابت های دسته ۶۵ کیلوگرم با حریفان خود روبرو شد.
سیامند رحمان دوباره بر بام دنیا ایستاد
همچنین قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان با کسب نشان طلا از رقابت های جهانی مکزیک، بار دیگر از عنوان قهرمانی خود در جهان دفاع کرد.
به گزارش فدراسیون جانبازان و معلولان، سیامند رحمان دیروز در جریان برگزاری ششمین روز از مسابقات جهانی وزنه برداری معلولین مکزیک در رقابت های دسته فوق سنگین، ۱۰۷+ کیلوگرم به مصاف حریفان رفت.
وی در حرکت نخست وزنه ۲۶۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد و به راحتی آن را بالای سر برد، در حرکت دوم وزنه ۲۷۵ کیلوگرمی را هم مهار کرد و درحرکت سوم با مهار وزنه ۲۸۵ کیلوگرمی به نشان طلا و عنوان قهرمانی دست یافت.
رقابت های جهانی مکزیک که از ۱۱ آذر به میزبانی مکزیکوسیتی برگزارشد به کار خود پایان داد. تیم ملی ایران با ۱۴ نماینده خود در این رویداد حضور یافته بود.

نسخه مناسب چاپ