همایش تجلیل از مدیران موفق صنایع ساوه در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی
ساوه – خبرنگار اطلاعات: همایش تجلیل از مدیران موفق صنایع ساوه در حوزه تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی و برخی از مسئولان شهرستان در سالن همایش گروه صنعتی شیشه کاوه برگزار شد.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در این مراسم با اشاره به جنگ سخت، نیمه سخت و نرم، بر پیچیده تر بودن جنگ نرم تاکید کرد و گفت: یک بخش اساسی جنگ نرم، اقتصاد است؛ اگر جامعه‌ای در اقتصاد استقلال و توانمندی نداشته باشد دیگر مولفه ها را هم نخواهد داشت .
سردار سرتیپ دوم محسن کریمی اضافه کرد: کشور ما از حیث جغرافیا پلی است برای ارتباط سه قاره لذا همیشه مورد توجه همه امپراطوری ها و تمدن ها بوده است.
وی جمعیت، منابع زیرزمینی، نخبگان و منابع مالی را از دیگر مولفه های شاخص ایران برشمرد و گفت: خوشبختانه همه مولفه ها را در اختیار داریم به شرطی که در کنار هم قرار بگیرد و شکوفا شود تا قدرت مطرح بمانیم.
سردار کریمی با بیان اینکه در گذشته در اقتصاد وابستگی بالایی داشتیم و کشور تک محصولی بودیم، ادامه داد: اگر هم صنایعی تولید می شد همه به صورت مونتاژ بود اما به برکت انقلاب و جوانان هوشمند به افق های خوبی رسیده ایم اگرچه هنوز اشکالات اساسی بر آن وارد است.
وی افزود: بسیج در بحث کارگاه‌های خرد قدم‌هایی برداشته است اما مشکلات متعددی در سر راه خود دارد که یکی از این مشکلات قوانین دست و پا گیر است.او انحصاری بودن برخی بازارها در دست برخی اشخاص و واردات را از دیگر مشکلات بر سر راه این کارگاه های خرد برشمرد و ادامه داد: زمانی امنیت پایدار داریم که از لحاظ اقتصاد به ویژه از طرف خناسان خارجی در فشار نباشیم.
فرمانده سپاه روح الله با اشاره به اینکه کشور ما استعداد این را دارد که در همه زمینه ها به جاهای خوبی برسیم، اضافه کرد: انقلابی، ولایی و مردمی بودن ویژگی اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است همه مردم ما به نوعی بسیجی هستند و قدرت این مردم در زلزله اخیر را شاهد بودیم.
سردار کریمی در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: جامعه ای که دچار تفرقه شود منجر به شکست و فنا خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه هم بسیج را پرچمدار اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری دانست و گفت: استعدادهای خوبی در کشور ما وجود دارد که با استفاده از توان و ظرفیت همگانی آنها موجب تسریع در تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.
سرهنگ پاسدار علی رسولی همچنین افزود: سپاه با برخورداری از توان نیروی مردمی بسیجی به طور جد در طرح های اقتصاد مقاومتی ورود کرده است و معتقد است مشارکت مردم در حوزه اقتصادی موجب تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد شد.
در این همایش از تنی چند از مدیران صنایع فعال در حوزه اقتصاد مقاومتی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

نسخه مناسب چاپ