وزیر اطلاعات: امنیت با فضای بسته و خفقان میسر نمی شود ‏
 

سرویس شهرستانها: امنیت پایدار ثمره وحدت و همدلی است و استمرار این شرایط با بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی همراه با نشاط و شادابی در جامعه، راهبرد مهم وزارت اطلاعات است.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیراطلاعات در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک با بیان این مطلب، افزود: امنیت با فضای بسته و خفقان میسر نمی‌شود و با این فضا خیر و برکتی نصیب جامعه نخواهد شد.
وی اضافه کرد: شرایط نشاط و شادابی در جامعه فراهم شده است و نیروهای وزارت اطلاعات با اقتدار هر چه تمام در این شرایط امنیت و آرامش امت اسلامی را فراهم می‌کنند. وزیر اطلاعات ادامه داد: براساس نظر سنجی خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال ۹۵، وزارت اطلاعات رتبه سوم را از حیث رضایت مردمی بین دستگاه‌های اجرایی کشور کسب کرده و این مهم، یک افتخار و سرمایه ارزشمند برای وزارت اطلاعات است.
او با اشاره به ناامنی‌های گسترده در کشورهای منطقه افزود: در شرایطی که مردم مظلوم کشورهای منطقه از قبیل عراق و سوریه به دست گروهک‌های تکفیری به شهادت می‌رسیدند و این ۲ کشور در نا امنی مطلق به سر می‌بردند، اما جمهوری اسلامی ایران با همت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و حضور مردم دلسوز همیشه در صحنه، بیشترین امنیت و آرامش را تجربه کرد.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران کانون توجه تروریست‌هاست اما با فعالیت و تلاش مسئولان حفاظتی و امنیتی دهها جریان تروریستی در نقاط مختلف کشور خنثی و توطئه دشمنان به خودشان بازگردانده شد.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: رعایت اصول اخلاقی یکی دیگر از محورهای فعالیت این وزارتخانه است و برخورد اخلاق مدار با مردم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی گفت: پایمال شدن کرامت انسان‌ها موجب افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.
وی، شکست گروه‌های تروریستی را نتیجه وحدت و همدلی مسلمانان دانست و اضافه کرد: استمرار این روند می‌تواند جهان اسلام را در همه زمینه‌ها پیروز کند و توطئه‌های دشمنان را خنثی سازد.
وزیر اطلاعات افزود: اختلاف بین جوامع اسلامی، هلاکت و نابودی امت‌ها را به دنبال دارد و برای جلوگیری از این مهم و غلبه بر دشمنان اسلام، باید آموزه‌های دین مبین اسلام سرلوحه امور قرار گیرد و با وحدت و انسجام توطئه‌های دشمنان خنثی شود.
او گفت: امنیت زیرساخت رشد و توسعه در همه بخش‌ها است و وزارت اطلاعات راهبرد خود را صیانت از امنیت اقتصادی و مقابله با مفاسد اقتصادی قرار داده و در این راه تمام ظرفیت‌ها را به کار گرفته است.
وی گفت: استادان دانشگاه‌ها، دانشجویان، طلاب، دانش آموزان و همه بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه در سایه امنیت می‌توانند به نخبگی و شکوفایی دست یابند، بنابراین همکاری آحاد ملت با وزارت اطلاعات وظیفه‌ای همگانی است.
وزیر اطلاعات به محبوبیت مدیران کل این وزارتخانه در استان‌ها اشاره کرد و گفت: بر اساس چرخش نخبگان باید تجارب افراد در استان‌های دیگر به کار گرفته شود.
در این مراسم،آیین تودیع و معارفه معاونین استانداری مرکزی نیز انجام شد که بر این اساس فتح الله حقیقی و مهدی زندیه وکیلی به ترتیب به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور عمرانی منصوب شدند و از زحمات شکرالله حسن بیگی و عزیز فیلی معاونین پیشین تقدیر شد.
سعید فرخی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی معرفی و از زحمات ظفر افشون معاون پیشین تقدیر شد.
همچنین وزیر اطلاعات با قدردانی از زحمات مدیرکل پیشین اداره کل اطلاعات استان مرکزی، مدیر جدید این اداره کل را معرفی کرد.

نسخه مناسب چاپ