۶۳۴ هزار اشتغال جدید در بخش صنعت و معدن ایجاد می شود
دولت تصمیم دارد سال آینده شرایط را برای ایجاد ۶۳۴ هزار فرصت شغلی در بخش صنعت، معدن و تجارت فراهم کند.
رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید دیروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه ها به عنوان شغل اولی ها در ورود به این فرصت های جدید شغلی اولویت دارند.
وی افزود: ایجاد اشتغال در بخش پوشاک باتوجه به نیروبر بودن آن، توسعه اشتغال در روستاها و مناطق محروم از طریق فرآوری سنگ های معدنی و تزئینی، تکمیل زنجیره تولید در صنایع فرش و مبل، توسعه تولید دانش بنیان در بخش معدن، توسعه صنایع بسته بندی و توسعه صادرات از طریق حمایت از تولید داخلی از اولویت های دولت و بخش صنعت، معدن و تجارت است.
رحمانی افزود: امسال ۴۴ پروژه در قالب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعریف شد و قرار است ما در بخش صنعت و معدن تا پایان امسال ۶ هزار واحد از حدود ۱۱ هزار واحد صنعتی و معدنی با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی را راه اندازی کنیم که خوشبختانه اهداف تعیین شده تا به امروز با میانگین راه اندازی ماهانه ۵۰۰ واحد با همکاری بانک ها و دستگاه های مرتبط محقق شده است.
وی با اشاره به پرداخت ۴۰ هزار میلیارد تومان ازجانب نظام بانکی به رونق تولید در سال آینده گفت: در هشت ماهه امسال ۸ هزار و ۳۳۸ واحد تولیدی و صنعتی ثبت نام شده در سامانه بهین یاب ۶ هزار و ۳۴۸ میلیارد تومان تسهیلات در قالب رونق تولید دریافت کردند.
وی گفت: نوسازی صنایع از اولویت های وزارت صنعت ، معدن و تجارت است و بر همین اساس تاکنون ۷۰۴ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات به نظام بانکی معرفی شد که ۳۶ واحد موفق به دریافت تسهیلات برای نوسازی شدند.
وی با تاکید بر تکمیل زنجیره های تولید و ایجاد حداکثر ارزش افزوده در کشور گفت: در سال های اخیر بیش از ۸ میلیارد یورو در بخش تکمیل زنجیره‌های تولید سرمایه گذاری شده است.

نسخه مناسب چاپ