برنامه تعاونی‌های صیادی برای عرضه مستقیم محصولات شیلاتی در کلانشهرها
صیادان عضو تشکل های تعاونی درسواحل شمالی و جنوبی کشور به منظور ترویج مصرف محصولات شیلاتی و توزیع ارزان قیمت فرآورده های این حوزه به مصرف کنندگان نهایی، در کلانشهرهایی نظیر تهران فروشگاه های عرضه مستقیم ایجاد می کنند.
یعقوب درجی مدیرعامل جدید اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران دیروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: باوجود فواید منحصر به فرد مصرف گوشت سفید و صید قابل توجه ماهی و محصولات شیلاتی در سال های اخیر، هنوز نقش این گونه محصولات در سبد غذایی مردم پررنگ نیست.
وی گفت: در کلانشهری نظیر تهران وجود برخی واسطه ها در عرضه ماهی و محصولات شیلاتی موجب رشد بی رویه قیمت ها شده و اتحادیه تعاونی های صیادی با همکاری شیلات ایران مترصد راه اندازی فروشگاه های عرضه مستقیم با قیمت متعادل در تهران است. به گفته درجی، هم اینک ۴۰۰ هزار صیاد در ۷ استان ساحلی ایران فعالیت دارند که حداقل ۱۵۲ هزار نفر از آنها در تعاونی‌های صیادی فعالیت می کنند. وی با اشاره به صید سالانه ۶۰۰ هزارتن ماهی و محصولات شیلاتی در ایران گفت: با وجود آنکه فصل صید تازه آغاز شده، اما امسال میزان برداشت محصولات شیلاتی با رشد قابل ملاحظه ای نسبت به سال قبل روبرو شده است. مدیرعامل جدید اتحادیه سراسری تعاونی‌های صیادی ایران ادامه داد: تعاونی های صیادی در حال بررسی امکان استفاده از تسهیلات جدید بانکی برای افزایش اشتغال روستائیان هستند و در صورت ساده بودن شرایط بهره مندی از این تسهیلات، حتما تقاضای استفاده از آن را به معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری ارسال خواهیم کرد.

نسخه مناسب چاپ