حذف سفارشات فعال در سامانه معاملات بورس
 

مدیر عملیات بازار شرکت بورس تهران با صدور اطلاعیه مهمی به کارگزاران و سهامداران، از لزوم حذف کلیه سفارشات فعال در سامانه معاملات خبر داد.
مدیر عملیات بازار بورس تهران با صدور اطلاعیه ای در باره حذف کلیه سفارشات فعال در سامانه معاملات اعلام کرد: با توجه به عملیاتی شدن نسخه بروزرسانی شده سامانه معاملات از روز شنبه ۲۵ آذر، ضروری است تمامی سفارشات مشتریان در سامانه معاملات حداکثر تا ساعت ۳۰ر۱۴ روز چهارشنبه ۲۲ آذر از سامانه معاملات حذف شوند.
پس از تاریخ فوق امکان دسترسی به سفارشات در سامانه وجود نخواهد داشت؛ بنابراین مقتضی است اطلاع رسانی لازم در این مورد به مشتریان صورت پذیرد و تمام مسئولیت ناشی از عدم رعایت آن بر عهده کارگزاران است.
همچنین در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع کارگزاران فعال در بازار سلف موازی استاندارد بورس کالا، گواهی سپرده کالایی وصندوق‌های کالایی می‌رساند مطابق با دستور مدیریت فناوری بورس تهران می رساند، تمامی سفارش‌های فعال کارگزاران در تمامی نمادهای بورس کالا، می‌بایست تا تاریخ ۲۲ آذر جاری توسط کارگزاران حذف گردد.
گزارش دیگری حاکی است که ارزش کل شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت که ۴۹ شرکت سرمایه‌پذیر را شامل می‌شود، در مقطع واگذاری ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال و ارزش روز این سهام ۵۶۸ هزار میلیارد ریال می‌باشد.
به گزارش تسنیم؛ طبق قانون تاکنون ۴۹ شرکت در سبد سهام عدالت قرار گرفته‌اند که اصطلاحا به آنها شرکت های سرمایه‌پذیر گفته می‌شود.
بر این اساس نگاهی به ارزش سهام شرکتهای پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از میان این ۴۹ شرکت سرمایه‌پذیر، تعداد ۳۵ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیربورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها به ترتیب ۲۲۷ هزار و ۸۲۵ میلیارد ریال و ۳۸هزار و ۵۳۸میلیارد ریال بیان شده است.
همچنین تمامی ۴۹ شرکت سرمایه‌پذیر حاضر در پرتفوی سهام عدالت دارای ارزش و قیمت قطعی هستند و هیچ شرکتی که دارای قیمت تقریبی و یا غیرقطعی باشد در سبد سهام عدالت وجود ندارد.
این گزارش می‌افزاید: ارزش کل شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت که ۴۹ شرکت سرمایه‌پذیر را شامل می‌شود هم در مقطع واگذاری ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال است که ارزش روز این سهام حدودا ۵۶۸ هزار میلیارد ریال می باشد.
همچنین خبر رسید که سرمایه گذاری سمند در نظر دارد سهام شرکت ایران خودرو را به وکالت از شرکت نگار نصر از طریق مزایده عمومی سازمان بورس بفروشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) سرمایه گذاری سمند قرار است ۸۵ر۱۵درصد از سهام شرکت ایران خودرو را واگذار کند.
خبر دیگر اینکه شرکت تامین ماسه ریخته گری پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ را حسابرسی شده و با سرمایه ۱۶۲ هزار میلیون ریال برای دوره ۶ ماهه منتشر کرد.
شرکت تامین ماسه ریخته گری
پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ را حسابرسی شده مبلغ ۳۰۲ ریال اعلام کرده است و طی دوره شش ماهه با اختصاص مبلغ ۲۵۵ ریال سود به ازای هر سهم معادل ۸۴ درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد که در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل معادل ۶۵۰ درصد افزایش یافت.
این شرکت در شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۵ مبلغ ۳۴ ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت و معادل ۵۱ درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.
شرکت فوق دلایل تغییر اطلاعات واقعی دوره منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ را به صورت حسابرسی شده نسبت به اطلاعیه قبلی پیش بینی اخذ تسهیلات مالی در شش ماهه دوم سال جاری اعلام کرد.
شرکت شیشه قزوین هم در نیمه نخست سال مالی ۹۶ مبلغ ۱۳۴ ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرد. شرکت فوق اطلاعات و صورت های مالی میاندوره ای شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۶ را حسابرسی شده و با سرمایه یک هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال منتشر کرد.شیشه قزوین طی دوره شش ماهه مبلغ ۱۳۴ ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۶ درصد افزایش داشت.

نسخه مناسب چاپ