همراهی پویش مردمی در ساخت مراکز بهداشتی مناطق زلزله زده
مشاور وزیر بهداشت، از ابتکار پویش مردمی هنرمندان و قهرمانان ملی در جهت ساخت خانه های بهداشت و مراکز جامع سلامت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه تقدیر کرد.
دکتر عباس زارع نژاد در گفتگو با مهر، به پویش مردمی برنامه تلویزیونی حالا خورشید برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در قالب پویش مردمی، قرار است جمعی از هنرمندان و قهرمانان ملی عرصه ورزش کشور، کمک های مردمی را برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی هزینه کنند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که این حرکت مردمی با همکاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت صورت می گیرد، افزود: بر اساس این برنامه، ۶۲خانه بهداشت و ۲۲مرکز جامع سلامت در مناطق زلزله زده کرمانشاه، نوسازی و احداث می شود.
زارع‌نژاد ادامه داد: خیرین سلامت برای ساخت و نوسازی ۶۲خانه بهداشت و تعدادی از مراکز جامع سلامت در مناطق روستایی و شهری استان کرمانشاه، همکاری می‌کنند و هنرمندان و قهرمانان ملی نیز تعداد ۱۷مرکز جامع سلامت از ۲۲مرکز را احداث می‌کنند‌.
به گفته وی، کل اعتبار ساخت ۱۷مرکز جامع سلامت در حدود ۱۷میلیارد تومان برآورد شده است که سهم هنرمندان و قهرمانان در این پویش مردمی، ۵ر۸ میلیارد و سهم وزارت بهداشت نیز همین مقدار خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ