خط ارتباطی مردم با اطلاعات
مسابقه در هدر دادن آب!
با این که در بحران خشکسالی و بی‌آبی قرار داریم ولی بسازبفروش‌ها با کارگران خارجی، کسبه، میوه‌فروشی‌ها، اتومبیل‌شوران و بعضی از مردم در هدر دادن آب مسابقه گذاشته‌اند و اگر به آنها اعتراض کنیم می‌گویند پولش را می‌دهیم! متأسفانه رستوران سازمان برنامه و بودجه هم با این که سازمان بهره‌وری زیرمجموعة آن است روزانه مقادیر بسیار زیادی از آب و یخ بلااستفاده خود را دور می‌ریزد، در صورتی که می‌تواند با کمی مدیریت از این اسراف آشکار جلوگیری کند.
محمدجواد اصغرزاده شبستری از تهران

دهقان فداکار
در روزنامه همشهری در ستون «اول شخص مفرد» آقای هوشنگ صدفی نوشته است: ریزعلی را کمتر کسی تا قبل از انقلاب اسلامی می‌شناخت! ایشان اشتباه می‌کند داستان دهقان فداکار در کتابهای درسی دورة‌ ابتدایی قبل از انقلاب هم چاپ می‌شد و همه آن را به یاد دارند. یادم می‌آید که معلم‌مان از ما می‌خواست که این داستان را حفظ کنیم. ایشان ادامه می‌دهد که دیگر کمتر کسی به فکر پطرس فداکار هُلندی بود. به نظر من این هم اشتباه است. هم دهقان فداکار و هم پطرس هلندی قهرمان هستند و برای همة‌ ملت‌ها درس از جان‌گذشتگی می‌دهند.
عابدی از تهران

ما در یک گروه بزرگ قرار گرفته‌ایم
حضور تیم فوتبال ما در یک گروه بزرگ باعث افتخار است، نه مردن و سوت زدن از ترس در تاریکی. اگر اسپانیا، پرتغال و مراکش را زدیم که کار بزرگی کرده‌ایم اگر نه به پاناما و عربستان که نباخته‌ایم تا سرافکنده شویم. توئیت‌های توهین‌آمیزی که این روزها در این رابطه نوشته می‌شود با فرهنگ ما ایرانیان در تناقض است.
شهروندی از تهران

در مذمت دنیاپرستی
از حضرت آیت‌الله محقق‌داماد که در روزنامه اطلاعات مقالات تحقیقی و علمی و روشنگر در زمینه مسائل دینی می‌نویسند می‌خواهیم در مذمت تهمت‌زنی، دروغگویی و دنیاپرستی و بالاخره اختلاس هم بنویسند تا عده‌ای که همة تلاش و هم و غم خودشان را در جمع کردن مال و رسیدن به مقام خرج می‌کنند عبرت بگیرند و هوشیار شوند.
یک هموطن

پاسخ به یک پیام‌دهنده
خواننده‌ای در ستون ارتباطی پیامی گذاشته بودند مبنی بر این که تعطیلی ۲۹ اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت لغو شود. خواستم به ایشان بگویم اولاً گرامیداشت این روز در واقع گرامی داشتن همه ایرانیان است، ثانیاً، حذف یک روز تعطیل در اختیار هر کسی نیست، ایشان اگر روزی نماینده مردم شدند می‌توانند در این مورد اظهارنظر بفرمایند.
شهروندی از تهران

چگونه امرارمعاش کنم؟
من ۲۵ سال سابقه رانندگی پایه یک با انواع جرثقیل را دارم. به هرجا برای کار مراجعه می‌‌کنم اعلام می‌کنند فعلاً همه کارها خوابیده است و کار نیست. می‌خواستم بپرسم من با ۵ سر عائله برای امرارمعاش چه باید بکنم؟
تلفن به خط ارتباطی

رابطه قیمت بنزین و تلفات جاده‌ای!
معاون یکی از وزرا گفته است، گرانی بنزین سبب کم‌شدن تلفات جاده‌ای شده است! من نمی‌دانم این سخن بر چه اساس و با توجه به کدام آمار گفته شده است ولی به‌نظرم اگر آمار کشته‌های تصادفات کمتر شده به خاطر اصلاح جاده‌ها و بالا رفتن حساسیت و آموزش مردم و افزایش کیفیت خودروها بوده است و قیمت بنزین در آن هیچ اثری نداشته و ندارد.
یک هموطن

تشکر از کلانتری ۱۳۷
از ستون خط‌ارتباطی به‌خاطر نوشتن مشکل پارک ورزش در کوی نصر تشکر می‌کنیم. همین نوشتن بود که کلانتری ۱۳۷ زحمت کشید، بساط قماربازان در این پارک را جمع کردند و محیطی توأم با آرامش برای خانواده‌ها به‌وجود آوردند. از فرماندهی این کلانتری هم کمال تشکر را داریم و امیدواریم از طرف مقامات بالاتر مورد تشویق قرار گیرند.
شهروندی از تهران

غرب کشور نیازمند توجه مسئولان
در غرب کشور از جمله کرمانشاه وضعیت بیکاری، بی‌پولی، کمبود فضا‌های تفریحی و فضای سبز واقعاً به نقطه خطر رسیده است. استان‌های غرب کشور که قومیت‌های مختلف را در خود جا داده‌اند نیازمند توجه مسئولان نظام هستند.
شهروندی از کرمانشاه

بافت‌های فرسوده یا متروکه!؟
مرتباً راجع به بازسازی بافت‌های فرسوده سخن گفته می‌شود ولی بافت‌های فرسوده ما بیشتر بافت‌های متروکه هستند و پس از بازسازی هم مشتری چندانی ندارند. به نظر من بهتر است این بافت‌ها توسط شهرداری و دولت خریداری شده تبدیل به فضا‌های سبز یا فضا‌های تفریحی و درآمدزا شوند که هزینه‌های مربوطه هم بازگردانده شوند.
شهروندی از تهران

بدون اخطار!
ما در فرحزاد بلوار شهید خالو اقدام به خرید یک زمین کردیم و در آنجا به صافکاری و نقاشی پرداختیم.
متأسفانه مأموران شهرداری بدون هیچ اخطار قبلی آمدند و همه وسایلمان را بردند و محل را تعطیل کردند. آیا برای چنین کاری اگر هم قانونی باشد یک اخطار قبلی نباید بدهند؟
حسن جاویدی از تهران

اشعار روح‌افزا
حضرت آیت‌الله کاظمی اردبیلی عارفی است واصل که با سرودن اشعار نغز و روح‌افزا در ثنای پروردگار و پیامبر اکرم(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت موجب ابتهاج و آرامش معتقدان می‌شود. از روزنامه اطلاعات برای چاپ به‌هنگام این اشعار کمال تشکر و تقدیر را داریم.
یک هموطن

شکایت از دو دولت!
ما بازنشستگان اگر از دولت آقای احمدی‌نژاد و دولت آقای روحانی و خصوصاً سازمان برنامه و بودجه شکایت داشته باشیم باید به کجا مراجعه کنیم؟ حدود ۱۰ سال است که مطالبات بازنشستگان قبل از سال ۸۶ را ضایع کرده‌اند و هنوز هم ادامه دارد و کسی پاسخگو نیست.
یک نظامی بازنشسته از بندرانزلی

گاوصندوق‌های تقلبی را نخرید
اخیراً گاوصندوق‌های تقلبی در بازار زیاد شده‌اند و بعضاً این کالا را با وانت به‌فروش می‌رسانند که باعث ورشکستگی شرکت‌های معتبر این صنف می‌شود. چرا کسی جلوی این کار را نمی‌گیرد و اطلاع‌رسانی لازم نمی‌شود که مردم اجناس تقلبی را به‌جای اصلی نخرند.
شهروندی از تهران

وعده پرداخت سود سهام عدالت
حدود ۶ ماه است که مسئولان درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت وعده‌های مختلفی می‌دهند و اعلام می‌کنند وعدة‌ پرداخت آن به آخر ماه، تا آخر ماه آینده و اخیراً هم تا آخر سال ۹۶ را می‌دهند. نمی‌دانم مسئولان از این وعده‌ها چه هدفی را دنبال می‌کنند و چه نفعی برای آنان دارد؟!
خواننده روزنامه اطلاعات

مسئولان فکری به حال مستأجران کنند
از مسولان تقاضا می‌کنم فکری به حال مستأجرانی که هر ماه اجاره‌بهای بسیار بالا می‌پردازند، بکنند. متأسفانه هر سال صاحبخانه‌ها اجاره‌بها را افزایش می‌دهند و کارمندان نمی‌تواند این اجاره‌های میلیونی را بپردازند. با وجود تعداد زیاد آپارتمان خالی در سطح شهر، مستأجران نباید در مضیقه باشند.
یک مستأجر

خاوری باید به اعدام یا حبس ابد محکوم شود
آقای خاوری مفسد فی‌الارض است به نظر من درست نیست که به ۳۰ سال زندان محکوم شود بلکه باید به اعدام یا حبس ابد محکوم شود که در این‌صورت درس عبرتی برای سایرین می‌شود که دزدی نکنند. درضمن از مسئولان تقاضا می‌کنم همدستان آقای خاوری را معرفی کنند.
تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ