وزیر ورزش :دولت پشتیبان تیم ملی فوتبال است
 

نخستین جلسه ستاد ملی هماهنگی و پشتیبانی از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه فتح آغاز شد.
به گزارش ایسنا، نخستین جلسه ستاد ملی هماهنگی و پشتیبانی از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی با تلاوت آیاتی از سوره مبارکه فتح آغاز شد. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در ابتدای این جلسه با اشاره به گروه ایران در جام جهانی روسیه گفت: قرعه دشواری داریم ولی تیم ملی بسیار با انگیزه‌ای داریم. کادر مربیگری و فنی توانمندی، هدایت تیم ملی را بر عهده دارد و مجموعه مدیران فدراسیون کاملا در خدمت تیم ملی هستند و دولت و وزارت ورزش و جوانان هم تمام تلاش خود را به کار گرفته است که تیم ملی ایران بدون دغدغه در عرصه بزرگ و معتبر جام جهانی حاضر شود.
وی ادامه داد: حضور ایران در جمع کشورهای حاضر در میدان بزرگ و معتبر جام جهانی بسیار مهم است و تیم ملی، پشتیبانی کامل دولت، وزارت ورزش و جوانان را به همراه دارد و هدف ما کسب افتخار و حضور مقتدرانه و افزایش غرور ملی و شادی جوانان و مردم است.
وزیر ورزش گفت: تیم ملی با خاطری آسوده فقط به فکر بازی‌های تدارکاتی و نتایج خوب در مرحله نهایی جام جهانی باشد. ما بهترین، کاملترین و مجهزترین کمپ را در روسیه برای تیم ملی در نظر گرفته‌ایم و این کمپی بود که قرار بود در اختیار تیم ملی فوتبال ایتالیا باشد.
سلطانی‌فر همچنین گفت: جوانان بسیار با انگیزه‌ای داریم که مرد روزهای سخت و دشوار هستند و با حمایتی که دولت، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و مردم از تیم ملی کشور دارند. امیدوارم تیم ملی نتیجه‌ای مناسب و شایسته شأن فوتبال ایران در جمع بزرگان فوتبال جهان به دست آورد.
در ادامه جلسه نمایندگان وزارت امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صداو سیما، فدراسیون فوتبال و معاونان و مدیران ارشد وزارت ورزش و جوانان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند و مقرر شد با همگرایی تمام دستگاه‌ها و نهادهای مسئول، حمایت‌های لازم از تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی به عمل آید.
مهمترین توافق‌ با کی‌روش را انجام می‌دهیم
همچنین رئیس فدراسیون فوتبال گفت که به زودی یکی از موارد مهم توافق با کارلوس کی‌روش، یعنی زمین چمن کمپ تیم‌های ملی آماده می‌شود و در اختیار تیم ملی قرار می‌گیرد.
مهدی تاج در مراسم بهره‌برداری از کفپوش جدید سالن فوتسال کمپ تیم‌های ملی اظهار کرد: کفپوش یک بار در تبریز استفاده شده بود و فدراسیون آن را خرید. در کمیته فوتسال هم آقای کفاشیان زحمت خودش را می‌کشد و در آینده نزدیک مرکز فوتسال را افتتاح خواهیم کرد. چمن کمپ را هم به زودی در اختیار تیم ملی قرار می‌دهیم تا یکی از برجسته‌ترین موارد توافق با کی‌روش انجام شود. یکی دیگر از موارد، ساختمان اداری جدید فدراسیون، فوتسال، سازمان لیگ و فوتبال ساحلی است که با وزیر درباره‌اش صحبت کرده‌ام و زمینی را برایش در نظر گرفته‌ایم.
همچنین تاج پس از رونمایی از کفپوش سالن کمپ تیم‌های ملی اظهار کرد: این کفپوش یکی از بهترین کفپوش‌های دنیا است و کفپوش سالن کمپ تیم ملی هم نیاز به تغییر داشت زیرا کاملا فرسوده بود و این شد که ما تصمیم گرفتیم این کفپوش را بخریم و امروز نصب کنیم. این کفپوش تا ۲۰ سال سالن کمپ‌های تیم‌های ملی را تامین می‌کند و پنج سال هم ضمانت دارد.
او ادامه داد:‌این کار، کار خوبی است و در کنار آن می‌خواهیم خاک چمن کمپ تیم ملی را هم عوض کنیم و چمن‌های جدید را جایگزین کنیم. اگر این اتفاقات بیفتد خیال ما از حوزه فوتبال و فوتسال تا حدودی راحت می‌شود و کمپ تیم ملی آماده می‌شود. کارهای دیگر هم باید انجام بگیرد که این کارها به تدریج عملی می‌شود. این کمپ کاستی‌های دیگری دارد اما سالن فوتسال به زودی افتتاح خواهد شد که سالن بسیار خوبی است و برای مسابقه‌های آسیایی بیشتر در نظر گرفته شده است.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره ساخت ساختمان اداری برای فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: ساختمان فعلی در خیابان سئول در جای بدی قرار دارد چرا که همسایه‌ها اذیت می‌شوند و جای ما هم کوچک است. فوتسال و سازمان لیگ هم چنین وضع دارند. همه از هم جدا هستند. نقشه ساخت ساختمان در کمپ فراهم شده و اگر زمین کمپ را وزارت ورزش به ما بدهد ساخت آن را شروع می‌کنیم و می‌توانیم از آن استفاده کنیم.
او درباره کناره‌گیری نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا در صورت انجام بازی با عربستانی‌ها در کشور ثالث، اظهار کرد: حرف آخر ما این بود که بازی‌ها باید رفت و برگشت باشد و سیاست دخالتی در فوتبال نداشته باشد. این که چه کار می‌کنند را نمی‌دانم. باید منتظر ابلاغیه AFCبمانیم. ما فردا به قطر می‌رویم تا با همتای خودمان صحبت کنیم تا برداشت آنها را بدانیم. دو بازی مهم نیست بلکه عدالت مهم است. کشور ما نا امن نیست و هیچ ایرانی نمی‌پذیرد که ایران نا امن است.
او درباره برگزاری جلسه با علی کریمی هم گفت: من یک جلسه دو، سه ساعته با کریمی داشتم. این نشست خیلی خوب بود و همه صحبت‌های علی کریمی را شنیدیم. دو دوست دیگر هم بودند. صحبت‌ها انتقاد از دوره علی کفاشیان و دوره من بود. من توضیح دادم. درباره ایران نوین گفتم که شکایت کردیم و به دادسرا رفتیم. او انتقادهای دیگری هم داشت. در کنار آن پیشنهادهای خوبی هم داشت که برخی را در دستور کار فدراسیون قرار دادم. جلسه خوبی بود و من در هر صورت همه صحبت‌های او را به مدت دو، سه ساعت شنیدم.

نسخه مناسب چاپ