استاندار آذربایجان غربی :باید برای ارتقاء شاخص‌های توسعه برنامه ریزی کنیم
 

ارومیه – خبرنگاراطلاعات : تمامی مدیران و فرمانداران در استان آذر بایجان غربی باید برنامه محوری را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.
استاندارآذربایجان غربی این مطلب را در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعلام کرد و گفت: برنامه ریزی، محور توسعه است.
محمد مهدی شهریاری از مدیران و اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان خواست نسبت به رفع مسائل و مشکلات اصلی استان و بویژه ارتقای شاخص های توسعه در استان توجه ویژه ای داشته باشند.
شهریاری، توجه ویژه به ارتقای بخش کشاورزی، توسعه زیرساخت های راه بویژه راه روستایی، توجه ویژه به تامین آب آشامیدنی و حفاظت از منابع آبی استان و تلاش در جهت توسعه صنعت گردشگری بعنوان یک صنعت اشتغالزا در استان را از دیگر موارد مهم و حائز اهمیت در استان بیان کرد و از مدیران و فرمانداران خواست توجه به این موارد را جزو اولویت های کاری خود قرار دهند.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش اعظم اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است، انتظار می رود سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات این بخش را به موقع تخصیص دهد تا بتوانیم با تقویت و ارتقای کشاورزی استان ضمن حفظ اشتغال موجود، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کنیم. شهریاری در باره راه های روستایی استان نیز گفت: استان در شاخص توسعه راه روستایی که از زیرساخت های توسعه است، عقب ماندگی زیادی دارد که در این خصوص در آینده نزدیک دیداری با وزیر محترم راه و شهرسازی در جهت مساعدت هرچه بیشتر برای جبران عقب ماندگی های استان در بخش راه و بویژه راه روستایی خواهیم داشت.رفع و اصلاح نقاط حادثه خیز در استان از دیگر مواردی بود که استاندار آذربایجان غربی آن را مورد تاکید قرار داد و افزود: اصلاح حداقل نیمی از نقاط حادثه خیز استان باید در برنامه سال آتی مورد توجه قرار گیرد و از سازمان برنامه و بودجه انتظار می رود برای تحقق این موضوع اعتبارات لازم را پیش بینی نماید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این جلسه در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاه های اجرایی استان گفت: از فردا، توزیع اعتبارات به مبلغ ۱۷ میلیارد و ۵۲۵ میلیون تومان بین ۱۸ دستگاه اجرایی استان که در سال ۹۵ بازنشسته داشته اند آغاز خواهد شد و به این ترتیب نیمی از پاداش پایان خدمت این بازنشستگان پرداخت و مابقی مطالبات نیز طی دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.
حضرتی با بیان اینکه تمام تلاش سازمان برنامه و بودجه استان، ایجاد توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه در استان است، افزود: بر همین مبنا سازمان برنامه و بودجه استان تلاش کرده که در تدوین برنامه ها و توزیع اعتبارات، شفافیت و عدالت را رعایت کند.
همچنین در این جلسه، ۹ مصوبه کارگروه زیربنایی استان با رای اعضا مورد موافقت و تصویب شورای برنامه?ریزی و توسعه استان قرار گرفت.

نسخه مناسب چاپ