افزایش ۳۰ درصدی کشف مواد مخدر در استان همدان
‏همدان- خبرنگار اطلاعات: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان این که در ۹ ماه امسال ۴۹۵۸ کیلوگرم مواد مخدر دراستان همدان کشف و ضبط شده است، افزود: ۷۵۳۹ خرده فروش، قاچاقچی، توزیع‌کننده، مصرف‌کننده و نگهدارنده مواد مخدر در همدان دستگیر شدند.
سرهنگ هادی قزوینه گفت: امسال کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است.‌وی افزود: بیشترین کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک و پس از تریاک بیشترین کشفیات مربوط به ماده مخدر گل و هروئین است.
او تأکید کرد: ۳۸۲۶ مصرف کننده و نگهدارنده مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون در استان همدان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شدند.
قزوینه بیان کرد: در مجموع از ابتدای امسال تا ۱۸ آذر ۷۵۳۹ خرده فروش، قاچاقچی، توزیع کننده، مصرف کننده و نگهدارنده مواد مخدر در استان همدان دستگیر شده‌اند.وی با تأکید بر این که ۶۴ شبکه موادمخدر شناسایی و منهدم شده است، اضافه کرد: ۳۵۷ طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر از ابتدای امسال تاکنون در استان اجرا شده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان تأکید کرد: علاوه بر کشف و ضبط انواع مواد مخدر و اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده، ۴۰۸ کیلوگرم مواد پیش‌ساز موادمخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
* دستگیری جاعلان اسناد دولتی ‏
‏ همچنین رئیس پلیس آگاهی استان همدان از شناسایی و دستگیری جاعلان اسناد دولتی، کشف ۵ فقره جعل و کشف ‌پیشدستانه ۵ فقره کلاهبرداری در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ رضا زارعی افزود: به گزارش دادگستری‌کل استان همدان مبنی بر جعل یک فقره فیش واریزی بابت وجه‌الکفاله که به دستور قاضی اجرای احکام برای ضبط و برداشت مبلغ محکومیت شخصی به هویت معلوم به امور مالی
دادگستری ارسال شده است، مشخص شد فیش واریزی نقدی به صورت ماهرانه‌ای جعل و به عنوان وجه‌الکفاله و تأیید قرار توسط محکوم علیه ارائه و سپس آزاد شده و دیگر مراجعه‌ای نداشته است.
وی افزود: با بررسی
پرونده قضایی مربوطه، وی به اتهام مصرف و حمل و نگهداری موادمخدر از نوع شیشه بازداشت شد. هویت و آدرس متهم، جعلی و اطلاعات داده شده همگی غیرواقعی بود. بنابراین پرونده برای رسیدگی و شناسایی متهم به پلیس آگاهی ارسال شد.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع و عدم شناسایی متهم و احتمال وقوع جرائمی دیگر به همین شیوه، شناسایی و دستگیری جاعل در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در این راستا با توجه به عدم هر گونه سرنخی از متهم با اخذ پرونده اصلی از دادسرا و بررسی دقیق مشخص شد جاعل دارای چند فقره سابقه کیفری از جمله جعل و کلاهبرداری است که با بررسی مجدد مشاهده شد وی به همراه پدرش در اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس پرونده‌ای با عنوان جعل خلافی خودرو و بیمه‌نامه مفتوح دارند.
زارعی بیان کرد: متهمان مورد رصد قرار گرفتند و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند و از آنان تعداد زیادی مهر، دستگاه اسکنر، کیس کامپیوتر و کاغذهای رنگی کشف و مشخص شد که متهمان علاوه بر جعل اسناد دولتی، در حال انجام چند فقره کلاهبرداری به روش فروش وام ازدواج بودند و شمار زیادی از افراد را به این روش اغفال و مبالغی از آنها اخذ کرده‌اند.
وی اضافه کرد: متهمان به ۵ فقره جعل اسناد دولتی از قبیل فیش واریزی به دادسرا، برگ خلاصه وضعیت خلافی و بیمه‌نامه خودرو و ۵ فقره کلاهبرداری مانند فروش وام و سرقت یک فقره پرونده از دادسرای همدان اعتراف کردند. متهمان به دادسرا منتقل و با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند.

نسخه مناسب چاپ