فعالیت ۹۵۰ صندوق قرض‌الحسنه زیر نظر سازمان اقتصاد اسلامی
شیراز ـ خبرنگار اطلاعات: ۹۵۰ صندوق قرض‌الحسنه در کشور زیر نظر سازمان اقتصاد اسلامی ایران فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۸۰ صندوق در فارس دایر است.
مدیرعامل سازمان اقتصاد اسلامی ایران با اشاره به این مطلب که اگر این صندوق‌ها با مشکل کمبود نقدینگی روبرو شوند قطعاً از جانب سازمان اقتصاد اسلامی ایران حمایت خواهند شد، اضافه کرد: نظارت شدیدی بر عملکرد صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای که از این سازمان مجوز دارند اعمال می‌شود و مردم با خیال راحت با این موسسات همکاری کنند.
عبدالله فرجی افزود: مجوز برای تأسیس صندوق قرض‌الحسنه جدید در این سازمان صادر نمی‌شود و ۲۵۰ مؤسسه که قبلاً مجوز خود را از نیروی انتظامی دریافت کرده بودند تقاضای پیوستن به سازمان اقتصاد اسلامی ایران را داده‌اند.
وی با یادآوری این مطلب که براساس مصوبه مجلس، صندوق‌های زیر نظر این سازمان از نظارت بانک مرکزی مستثنی شدند، افزود: براساس آمار غیررسمی بیش از ۲۰۰۰ صندوق در کشور فعال هستند که کمتر از نیمی از آنها زیر نظر سازمان اقتصاد اسلامی ایران فعالیت می‌کنند که پیگیری برای جلوگیری از فعالیت مؤسسات غیرمجاز در دستور کار جدی نیروی انتظامی است.
رئیس سازمان اقتصاد اسلامی ایران همچنین گفت: سرمایه ثبتی این سازمان ۵۰۰۰ میلیارد ریال است و حداکثر مبلغ پرداخت تسهیلات در صندوق‌های قرض‌الحسنه زیرنظر این سازمان ۱۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت حداکثر ۳۶ ماهه و بدون سپرده‌گذاری است.

نسخه مناسب چاپ