آمریکا: تحریم‌های هدفمند علیه عاملان سرکوب مسلمانان روهینگیا اعمال می‌کنیم
سرویس خارجی: وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن فردی را شناسایی کرده که ممکن است به خاطر سرکوب‌های وحشیانه در میانمار علیه اقلیت مسلمان روهینگیا تحریم‌هایی را علیه وی اعمال کند و در حال بررسی عاملان دیگر نیز است.
رکس تیلرسون، که خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی توصیف کرده بود در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: واشنگتن اعمال تحریم‌های هدفمند علیه مقصران این سرکوب وحشیانه را درنظر دارد.
وی افزود: ما به بررسی شرایط به وجود آمده در پی حملاتی که باعث شد بیش از ۶۰۰ هزار مسلمان روهینگیایی از میانمار به بنگلادش فرار کنند ادامه خواهیم داد و در حال حاضر فردی را شناسایی کرده‌ایم و در حال بررسی دیگر عاملان احتمالی این سرکوب‌های وحشیانه هستیم تا بتوانیم تحریم‌های هدفمندی را علیه آنها اعمال کنیم.
مقامات آمریکایی گفته‌اند که دولت دونالد ترامپ، اقدامات محدودی را مدنظر دارد.آنها افزودند: دولت واشنگتن در حال حاضر تحریم‌های هدفمند محدودی را علیه ارتش میانمار آماده می‌کند که ممکن است تا پایان سال جاری میلادی اعمال شوند .این تحریم‌ها با هدف افزایش فشار بر مقامات میانمار اعمال می‌شود اما قرار نیست عالیرتبه ترین مقامات ارتش میانمار را هدف گیرد.

نسخه مناسب چاپ