چهل سال پیش…
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز یکشنبه۲۷ آذرماه ۱۳۵۶ (برابر با ۷ محرم ۱۳۹۸، ۱۷ دسامبر ۱۹۷۷) نقل شده است
دادگاه تجدید‌نظر سرلشگر مقربی آغاز شد
دادگاه تجدیدنظر سرلشگر مقربی که به اتهام جاسوسی برای بیگانه و دادن اسرار نظامی ایران به عوامل بیگانه دستگیر شده است، در ساعت ۹ بامداد امروز رسمیت یافت. نخست منشی دادگاه رای دادگاه بدوی و سوابق پرونده را قرائت کرد و پس از آن رئیس دادگاه از متهم خواست در دفاع از درخواست تجدید‌نظر در حکم صادره سخن بگوید.
تحقیقات از سرلشگر مقربی مدتی به‌طول انجامید و سرانجام برای ماموران مسلم شد که او شخصاً اطلاعات و اسرار نظامی را در اختیار عوامل بیگانه قرار می‌داده و برای بیگانه جاسوسی می‌کرده است.
دادگاه عادی نظامی با توجه به مدارک و وسائل مشکوفه و اعترافات صریح سرلشگر مقربی او را به استناد بند ۴ ماده‌۳۱۳ قانون دادرسی و کیفر ارتش به اعدام محکوم کرد.
سرلشگر مقربی به رای صادره اعتراض کرد و پرونده برای رسیدگی به دادگاه تجدید‌نظر نظامی احاله شد و امروز محاکمه وی در این دادگاه انجام گردید.

توزیع خانه و پرداخت وام کارگری کامپیوتری می‌شود
اطلاعات مربوط برنامه‌های ایجاد واحد‌های مسکونی و پرداخت وام مسکن به کارگران و کارمندان بخش خصوصی سراسر کشور که زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند به کامپیوتر داده خواهد شد، تا بتوان هنگام پیاده‌کردن طرح‌های مربوط به خانه‌سازی و پرداخت وام مسکن از اطلاعات ضبط‌شده در حافظه کامپیوتر استفاده کرد. یک مقام آگاه در این مورد گفت: بر اساس طرحی که در دست بررسی است جمع‌آوری کلیه اطلاعات خانه‌سازی و پرداخت وام در آتیه‌ای نزدیک توسط کامپیوتر انجام خواهد شد، به این ترتیب که اطلاعات مربوط به پرداخت وام و ایجاد واحد‌های مسکونی جهت کارگران و کارمندان تحت حمایت سازمان تامین اجتماعی در حافظه کامپیوتر ضبط و در مواقع لزوم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروشگاه‌های بزرگ توزیع کالاهای اساسی ایجاد می‌شود
با ایجاد مجتمع‌های نگهداری و توزیع کالا در ۲۳ مرکز استان شبکه توزیع کالا شکل خواهد گرفت.
مجتمع‌های نگهداری و توزیع به تناسب جمعیت و نوع و میزان تولیدات و همچنین مصرف به‌منظور ذخیره‌سازی کالاهای اساسی ایجاد خواهد شد.مراکز مذکور دارای سردخانه، انبار، کشتارگاه، واحد‌های بسته‌بندی، کنسرو، کمپوت و مربا‌سازی خواهد بود. شرکت گسترش خدمات بازرگانی که در ایجاد قسمت اعظم شبکه نوین توزیع نقش مهمی دارد بر اساس طرح‌های متعددی که در دست اجرا دارد در مراکز مصرف در سراسر کشور با مشارکت بخش خصوصی فروشگاه‌های بزرگ توزیع کالاهای اساسی و مواد مصرفی دائر خواهد کرد.

مدارس ملی سال آینده تأسیس می‌شود
در سال تحصیلی ۳۷ ـ ‌۳۶ تعدادی از مدارس تهران با پذیرش شرایط اعلام شده برای تاسیس مدارس خصوصی به واحد‌های آزاد آموزشی تبدیل شدند.بر اساس آئین‌نامه‌ای که در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۶ از سوی وزارت آموزش و پرورش انتشار یافت شرایط ایجاد مدارس خصوصی و واحد‌های آزاد در سطح کودکستان، دبستان، مدرسه راهنمائی، آموزشگاه‌های حرفه‌ای مقدماتی، دبیرستان، هنرستان، مجتمع‌های آموزشی و انستیتوهای تکنولوژی
غیر دولتی اعلام گردید.

لیدز و کاسموس خواستار بازی با ایران شدند
تیم‌های فوتبال کاسموس نیویورک و لیدز یونایتد انگلیس طی دو نامه جداگانه اظهار تمایل کرده‌اند که با تیم ملی و یا باشگاه‌های ایران در تهران دیدارهائی داشته باشند. تیم کاسموس نیویورک ضمن تمایل به بازی در تهران پیشنهاداتی سنگین از قبیل دریافت ۵۰ هزار دلار برای هر بازی و نظائر آن را به فدراسیون فوتبال ایران کرده است که به‌نظر می‌رسد از هم اکنون پاسخ فدراسیون فوتبال به خواست تیم نیویورکی کاملا مشخص باشد! در حالی‌که تیم انگلیسی لیدز یونایتد با توجه به امکانات موجود علاقمندی خود را برای بازی با تیم‌های ایرانی اعلام داشته است. با توجه به ظواهر امر پیش‌بینی می‌شود که بزودی شاهد حضور این دو تیم در تهران باشیم.

code

نسخه مناسب چاپ