بازگشت توان به پاهای دختر بچه فداکار
 

سرویس شهرستان‌ها: پزشک معالج هانیه دختر بچه فداکار سرپل ذهابی که در راه نجات خواهر خردسالش دچار ضایعه نخاعی شده است، از بازگشت توان به پاهای وی خبر داد و گفت: تاکنون یک عمل ستون فقرات بر روی این دختر انجام شده و فعلا نیاز به عمل دیگری نیست.
دکتر سعیدی که متخصص جراحی مغز، اعصاب و ستون فقرات است با بیان این که‌هانیه بر اثر ریزش تیرآهن و آوار منزل مسکونی در جریان زلزله یک ماه پیش دچار دررفتگی و شکستگی مهره شده بود، افزود:‌هانیه ۲۲ آبان یعنی روز بعد از زلزله به بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه منتقل شد و در همان روز تحت عمل جراحی قرار گرفت.
وی با بیان این که براثر در رفتگی و شکستگی مهره‌ها و صدمه دیدن ستون فقرات،‌هانیه از ناحیه ۲ پا فلج شده بود و نمی‌توانست راه برود، گفت: بعد از انجام عمل جراحی مهره‌های در رفته به سرجایش برگشت و فشار از روی نخاع او برداشته شده و نخاع هم آزاد شد.
دکتر سعیدی با بیان این که تاکنون تنها یک عمل جراحی بر روی‌هانیه انجام شده است، افزود: بعد از انجام عمل اکنون مراحل فیزیوتراپی را آغاز کرده‌ایم و خوشبختانه‌هانیه می‌تواند پاهای خود را تکان دهد.
وی تنها نیاز فعلی‌هاینه را فیزیوتراپی دانست و گفت: این اقدام اکنون در بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه برای‌هانیه انجام می‌شود. وی با بیان این که هزینه فیزیوتراپی و درمان رایگان‌هانیه را شخصا بر عهده گرفته ام، گفت:‌هانیه نمونه یک انسان فداکار و ایثارگر است که با این سن کم خود درس بزرگی به همه داد و در جامعه باید بیشتر به این افراد بها داد.
دکتر سعیدی با اشاره به این که خانواده این دختر مشکل اسکان در شهر کرمانشاه برای پیگیری روند درمان او داشتند، گفت: به همت خیران یک واحد مسکونی در کرمانشاه در اختیار این خانواده قرار گرفت.
وی با بیان این که صدمات نخاعی هزینه بر است، گفت: در طول سال افرادی به دلیل سقوط از ارتفاع و یا تصادف دچار ضایعه نخاعی می‌شوند که جا دارد یک مرکز بازپروری ستون فقرات و نخاع در استان کرمانشاه ایجاد شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم گفت: تمام امکانات درمانی این دانشگاه برای تکمیل درمان «هانیه» در اختیار تیم پزشکی وی قرار گرفته و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. دکتر محمود رضا مرادی با تقدیر از خیرین سلامت برای اعلام آمادگی کمک به‌هانیه و خانواده اش، افزود:‌هانیه و خانواده اش تمایل دارند که ادامه درمان در کرمانشاه انجام شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان این که اقدامات درمانی لازم برای مادر، برادر و خواهر‌هانیه هم به موقع انجام شده است، گفت: مادر‌هانیه نیز که به علت این که مدت زیادی زیر آوار در مجاورت با نفت قرار داشته و دچار سوختگی سطح ۲ و همچنین له شدگی پای راست شده بود به بیمارستان بعثت تهران اعزام شده و همه اقدامات درمانی لازم برای پیشگیری از عفونت‌های ناشی از سوختگی برای وی انجام شده است.‏

نسخه مناسب چاپ