وزیر ارشاد: نیازمند گفتمان حوزه و دانشگاه هستیم
 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت تقویت وحدت میان حوزه و دانشگاه گفت: پروژه وحدت حوزه و دانشگاه را باید فراتر از منافع جناحی و حزبی نگاه کرد و در ادامه به فکر افق‌های دور و آبادانی کشور بود.
به گزارش ایرنا، سیدعباس صالحی روز دوشنبه در گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح و همچنین روز وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران با گرامیداشت یاد و خاطر استاد شهید مفتح، او را نماد بر حق در وحدت حوزه و دانشگاه و از سرآمدان و پرچم داران حوزه معرفی کرد.
وی یادآور شد: دانشکده الهیات و معارف اسلامی از آغاز تاسیس تاکنون در خصوص دو نماد حوزه و دانشگاه و وحدت آنها مراسم‌های خاص و باشکوهی را برگزار کرده است . صالحی تصریح کرد: مساله وحدت حوزه و دانشگاه پروژه بسیار مهمی است که با انقلاب اسلامی ایران آغاز شده و تاکنون با همگرایی و انسجام ادامه پیدا کرده است .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: موضوع وحدت حوزه و دانشگاه را باید به معنای هم‌افزایی و همگرایی به عنوان مولدان تولید علم و دانش و پیگیری نظر و آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی دانست.
صالحی افزود: امروز با توجه به ساختار آفرینی دانش سازی و به دنبال آن توفیقات و کمبودهایی که در دانشگاه و حوزه با آن رو به رو هستیم باید تعامل و گفت و گوها را فراتر و فراگیرتر از این دو نهاد بنگریم، نه اینکه عملکردها به صورت برشی و خرده گفتمانی باشد. وی گفت: تعامل این دو نهاد باید بر اساس منطق گفت و گو و نه قدرت باشد؛ منطق گفت و گو به طور یقین بر پایه گفتن و شنیدن شکل گرفته و به این طریق باید از منطق قدرت فاصله گرفت.

نسخه مناسب چاپ