مهندس رزم حسینی: ستاد بحران اختیارات ویژه‌ای دارد
 

کرمان ـ خبرنگار اطلاعات: ستاد بحران از اختیارات ویژه‌ای برخوردار است و تمامی نهادها تحت نظر آن هستند.‏
استاندار کرمان که در نشست با شهردار جدید و اعضای شورای شهر کرمان سخن می‌گفت،‎ با اعلام این‌خبر، افزود: ستاد بحران از اختیارات بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند مدیری را در جلسه عزل و مدیر جدیدی را معرفی کند وحتی مدیر خاطی را به دلیل سهل‌انگاری و بی توجهی به دستگاه قضایی معرفی کند و نیازی هم به هماهنگی با هیچکدام از وزرا ندارد. ‏
علیرضا رزم حسینی تاکید‌کرد: ستاد بحران نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد و در این دوره نقش آن را پررنگتر خواهیم کرد.
وی با اشاره به نقش ویژه شهر کرمان در اقتصاد و سیاست، یاد آورشد: سرمایه‌گذارانی هستند که می‌توانند در این استان سرمایه‌گذاری کنند و باید با پهن‌کردن فرش قرمز برای آنان، از این سرمایه‌ها برای توسعه استان استفاده کنیم.
او با اشاره به این که استان کرمان کمترین تراکم جمعیت در هکتار را دارد، افزود: این نشان می‌دهد که در این شهر و استان باید کارهای زیادی انجام گیرد.
به گفته رزم‌حسینی کرمان شهری است که در سطح گسترش یافته است اما خدمات به صورت متوازان توسعه نیافته و حاشیه‌نشینی نیز مزید بر علت شده است و با وجود این موضوع‌ها، مسئولیت شهردار بسیار سنگین است.وی با تاکید بر این که بافت قدیم کرمان باید حفظ شود و دولت نیز در این راستا حمایت خواهد کرد، افزود: باید خانه‌های تخریبی در بافت قدیم را ساماندهی کرده و زمین‌هایی را مهیا کنیم تا اگر فردی می‌خواهد ساختمانی بسازد، در این منطقه اقدام به ساخت و ساز کند.
استاندار کرمان با تاکید بر این که مردم ما فهیم هستند و امور را رصد کرده و از مسئولان کارنامه می‌خواهند، گفت: شهردار کرمان نباید یک ساعت بیکار باشد و باید خود را برای توسعه این شهر وقف کند.رزم‌حسینی با اشاره به این که استانداری کرمان برای تقویت کار شهرداری از شورای اسلامی شهر و شهردار حمایت خواهد کرد، گفت: این شهر راه توسعه خود را به تازگی یافته است و باید تلاش کنیم که این مسیر تداوم یابد.
وی با تاکید بر این که شهرداری در رعایت الزامات مربوط به ساختمان سازی نقش ویژه‌ای دارد، گفت: شورای شهر باید اختیاراتی را به شهردار واگذار کند و در مقابل از وی گزارش بخواهد و نظارت کند زیرا شهردار اگر اختیارات نداشته باشد، نمی‌تواند کار ویژه‌ای را انجام دهد.
او با اشاره به توجه ویژه به عمران شهری کرمان، افزود: برای شهر کرمان باید وقت بگذاریم زیرا یک سوم جمعیت استان در مرکز استان هستند و مردم انتظار دارند که کار شود.
رئیس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست گفت: شهر کرمان پیشانی استان و جنوب‌شرق کشور است.وی افزود: تعریف پروژه‌های جدید متناسب با ظرفیت شهرداری و جذب سرمایه‌گذار انجام می‌شود تا توسعه متوازن کرمان رقم خورده و این شهر به عنوان قطب گردشگری و توسعه همه جانبه جنوب‌شرق تعریف شود.
محمدفرشاد با تاکید بر این که بعد از زلزله بم نظارت جدی بر روند ساختمان‌سازی انجام شد، گفت: باید برای مناطق آسیب‌پذیر طرحی تهیه شود که با استفاده از امکانات دولتی و شهرداری این مناطق ایمن سازی شود. وی همچنین تاکید کرد:شورا و شهرداری باید هم راستا با مدیریت استان در مسیر توسعه به پیش روند.
سیدمهران عالم‌زاده شهردار جدید کرمان نیز گفت: مشارکت جدی شورا، شهرداری و استانداری در اجرای کارها موجب پیشرفت شهر و توسعه متوازن می‌شود.وی افزود: فرصت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در استان کرمان نهفته است و با مشارکت مردم و مسئولان می‌توانیم کارهای خوبی را انجام دهیم.
به گفته او توجه جدی به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، محور‌بودن شهروندان به عنوان اصل حاکمیت، بحث‌های تخصصی شهروند‌مداری و تکریم ارباب‌رجوع از اولویت‌های کاری شهرداری کرمان است.
عالم‌زاده با اشاره به این که شهرداری پیشانی خدمت‌رسانی دولت است، تاکید کرد: حساسیت ویژه‌ای در این حوزه وجود دارد و باید همه کمک کنیم تا بهترین خدمات به مردم ارائه شود.

نسخه مناسب چاپ