زنگنه: مجموع قیمت بنزین و گازوئیل بیش از ۲۰۰۰ تومان نمی شود
ابهاماتی درباره سخنان رئیس جمهوری در زمینه نحوه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح شد، اما منظور وی این است که مجموع قیمت این دو فرآورده از نصف قیمت جهانی آنها بعد از افزایش بیشتر نخواهد شد.
بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما همچنین افزود: اگر قیمت بنزین یک هزار تومان و گازوئیل را ۳۰۰ تومان محاسبه کنیم، قیمت جهانی این دو فرآورده اکنون بالای ۴ هزار تومان است و منظور این بود که قیمت مجموع بنزین و گازوئیل در هر شرایطی و با هر افزایشی بیشتر از ۲ هزار تومان نخواهد شد.
وی درباره پیشنهاد وزارت نفت برای قیمت بنزین و گازوئیل در لایحه بودجه سال ۹۷ تصریح کرد: ما پیشنهاد قیمت نمی دهیم و دولت هر زمانی که تصمیم به اضافه کردن قیمت گرفت، اعلام می شود و هنوز این موضوع در مرحله ای نیست که بتوان قیمتی را برای اطلاع مردم اعلام کنیم.
وزیر نفت در پاسخ به سوالی درباره مطرح شدن قیمت های هزار و ۵۰۰ و ۴۰۰ تومان برای بنزین و گازوئیل در خبرگزاری ها گفت: این قیمت ها را من هم شنیده ام اما تا زمانی که دولت اعلام نکند همه چیز را باید شایعه دانست.
وی درباره میزان افزایش قیمت بنزین و گازوئیل اظهار بی اطلاعی کرد و افزود: رئیس جمهوری سقف افزایش را اعلام کرده است؛ البته ما گزینه های مختلفی را مطرح کردیم و هر نوعی که تصمیم گیری شود، آماده اجرا هستیم.

نسخه مناسب چاپ